Значне підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії остаточно підкосить бізнес — ЗМІ

Значне підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії, заплановане НКРЕКП, підкосить бізнес та призведе до скорочення допомоги, яку підприємства надають Збройним силам.

Про це йдеться у матеріалі РБК Україна.  

Видання приводить цифри: згідно з ними, від початку повномасштабного вторгнення економіка вже скоротилася на 39,3%. І це, на жаль, не кінець: бойові дії продовжуються, так само як блокада морських портів. Тепер до цих проблем додалося відключення світла. 

«Ряд потужних підприємств, які генерували значну частину бюджетних надходжень та забезпечували роботою десятки тисяч працівників, вже призупинили виробництво через відсутність світла. До весни їх стане набагато більше», — прогнозує видання. 

Значне підвищення тарифу на електроенергію у таких умовах призведе лише до того, що бізнес лишиться без оборотних коштів, а відповідно — не зможе утримувати робочі колективи та надавати системну допомогу Збройним силам України.  

«Компанії забезпечують не тільки надходження до бюджету, а й потреби ЗСУ, причому допомогу вони організовують власним коштом. І тому, коли ми говоримо про підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії, ми маємо розуміти, що кошти заберуть у тому числі й з допомоги для українських воїнів. Тому, фактично, ми власними руками віддаляємо перемогу України», — пояснила виданню голова галузевої ради Федерації металургів України Олена Колесникова.

Як відомо, НКРЕКП запропонувало підвищити тариф на передачу на 51%, а на диспетчеризацію – одразу на +356%. 

Промислові асоціації та бізнес-об’єднання виступили різко проти такого значного росту тарифів. Вони переконані, що у державної компанії є інші шляхи вирішення проблем, які не призведуть до деіндустріалізації країни. Тож тарифи не мають вирости більше, ніж на 10%.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *