Знищено 18 крилатих і 7 керованих авіаційних ракет: Залужний про наслідки масованої ракетної атаки РФ

У суботу, 14 січня, під час широкомасштабної атаки країна-агресорка Росія запустила по території України 33 ракети. 25 з них збила Протиповітряна оборона України.

Про це повідомив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Він зазначив, що зранку суботи Росія атакувала Київ з північного напрямку.

Для цього окупанти використали зенітні керовані ракети С-400 (С-300).

Пообіді РФ застосувала проти мирних жителів України високоточну зброю. Йдеться про крилаті ракети повітряного базування Х-101/Х-555, Х-22, крилаті ракети морського базування «Калібр», керовані авіаційні ракети Х-59. Їх окупанти намагалися скерувати на об’єкти критичної інфраструктури України.

Залужний зазначив, що станом на 18:30, ворог здійснив близько 28 пусків крилатих ракет різного базування та 10 пусків керованих авіаційних ракет.

«Силами та засобами Повітряних сил Збройних сил України у взаємодії з підрозділами інших складових Сил оборони знищено 18 крилатих ракет та 7 керованих авіаційних ракет», – додав він.

Знищено 18 крилатих і 7 керованих авіаційних ракет: Залужний про наслідки масованої ракетної атаки РФ

Водночас у Повітряних силах ЗС України також повідомили, що під час масованого ракетного удару було знищено 25 із 38 ракет різних типів.

Зазначається, що запуски здійснювалися із восьми стратегічних бомбардувальників Ту-95мс із району Каспійського моря, а також надводних кораблів та підводних човнів із акваторії Чорного моря. Відтак усього було запущено 23 крилаті ракети повітряного та морського базування.

Крім того, із винищувачів Су-35 путінська армія здійснила 5 пусків керованих авіаційних ракет Х-59.

Ще п’ять крилатих ракет Х-22 було випущено із п’яти дальніх бомбардувальників Ту-22м3. Саме одна із цих ракет влучила в багатоповерхівку у Дніпрі.

«Тож загалом на цей час знищено 25 із 38 ракет різних типів. Зокрема 18 крилатих ракет повітряного та морського базування Х-101/Х-555 та «Калібр», сім керованих авіаційних ракет Х-59″, – заявили у Повітряних силах.

Варто зазначити, що у суботу під час ракетної атаки по Україні Росія вдарила по місту Дніпро. Там ворожа ракета влучила у багатоповерхівку. Внаслідок цього загинуло 5 осіб, травмована 21 особа, з них – 3 дитини, врятовано 20 осіб, з них – 3 дитини. Наразі рятувальна операція триває.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *