ЗСУ: виведення українських військ з Авдіївки завершено, утримайтеся від спекуляцій щодо полонених

Українські військові завершили виведення своїх підрозділів з Авдіївки що на Донеччині. Але деяка кількість захисників Сил оборони, які знаходились там, все ж потрапила в полон до росіян.

Інформацію про це в ефірі телемарафону підтвердив речник ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій. За його словами, це відбулося ще в суботу, 17 лютого.

Також Лиховій підтвердив, що деяка кількість українських військових, які воювали в Авдіївці, потрапила в полон. Але кількості він не назвав.

«Коли частина з українських військових, що були там, вийдуть до своїх підрозділів, ця кількість може зменшитися», – зауважив Лиховій.

За словами військового, вихід відбувався в дуже складних умовах.

«Не всі, хто вийшли з Авдіїївки встигли приєднатись до своїх побратимів. Тому необхідна верифікація тих, хто зміг вийти. Можливо, хтось не зміг. Цей процес займає певний час», – резюмував Лиховій та попросив утриматись від спекуляцій щодо цієї теми.

Речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку також прокоментував колосальні втрати росіян при штурмах Авдіївки. Загалом вони склали 47 тисяч військових. За словами військового, що така кількість втрат – це свідчення того, які великі резерви та ресурси ворог кидав для того, аби задовольнити хворі амбіції російського диктатора із захоплення якогось невеличкого населеного пункту. Лиховій також додав, що співвідношення снарядів було десять до одного, а також тривали безперервні бомбардування.

«Авдіївка свою місію виконала. Вона зв’язала величезне угруповання військ, до якого підводились все нові й нові резерви», – наголосив речник Таврійського напрямку.

Нагадаємо, рішення про виведення українських військ з Авдіївки, яка перебувала під загрозою оточення ворогом, оголосив в ніч на 17 лютого головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Президент Зеленський назвав це правильним та професійним. Окрам того, він розкритикував союзників за неналежну допомогу Україні, що й призвело до такої ситуації.

Раніше також стало відомо, що під час взяття Авдіївки армія окупанта втратила понад 47 тис. військових. З них сімнадцять тисяч – вбитими.

Незадовго до виведення підрозділів ЗСУ з Авдіївки їм на допомогу відправили бійців 3-ї окремої штурмової бригади. За той час, що обороняли місто, вони теж завдали військам РФ значних втрат: ліквідували півтори тисячі загарбників, знищили двадцять одиниць російської військової техніки і не лише.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *