Коли Великдень 2024 за новим календарем: дата та різниця стилів

Не всі жителі нашої країни знають, коли Великдень 2024 – Україна з 1 вересня минулого року перейшов на новий календар. Православна церква України ухвалила рішення про те, що тепер країна житиме за новоюліанським календарем.

Про це повідомляє УНІАН.

Відомо, що Великдень 2024 року за новим календарем відзначається 5 травня – представники церкви кажуть, що прийняття іншого літочислення ніяк не впливає на святкування великої урочистості. Справа в тому, що представники Православної Церкви України (ПЦУ) та Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) визначають дату, коли Христос Воскрес по-різному, використовуючи різні версії Пасхалії.

Наприклад, новоюліанський та юліанський календар визначає, що Великдень може настати з 4 квітня по 8 травня. Православні віруючі, у свою чергу, відштовхуються від дня весняного рівнодення, тому в нашій релігії Великдень не може наступити раніше, ніж 4 квітня. 

З цього випливає і те, коли відзначається Великдень 2024 року: дата католицька та православна неоднакова –  католики  вже зустріли світле свято  31 березня , а от  у православних християн  все ще попереду – свято настане  5 травня.

Ми вже з’ясували, коли відзначається Великдень 2024 – Україна за новим календарем зустрічає це свято 5 травня. Проте, попереднього року його відзначали 16 квітня, наступного Великодня буде 20 квітня.

Для того, щоб зрозуміти, коли буде Великдень у 2024 році православний, важливо розуміти принцип розрахунків. Церковні діячі кажуть, що ще 325 року постановою Нікейського собору було визначено порядок наступу Великодня. Свято можна відзначати після:

  • весняного рівнодення 21 березня;
  • першого повня після рівнодення;
  • після повного місяця (у неділю);
  • єврейське свято Песах.

Так було розроблено «вічна пасхалія» на основі юліанського календаря, але він виявився не дуже точним. У 16 столітті римо-католики почали використовувати грецький календар, але виникла інша проблема — з ним вигадана «вічна пасхалія» стала неактуальною.

Тоді розробили новий календар за вимогами Нікейського собору, але навіть у той час багато церков не погодилися з існуючим порядком, продовжуючи користуватися юліанським календарем. Так відбувається і зараз – наприклад, РПЦ, Білоруська, Грузинська та деякі інші церкви не переходять на григоріанське літочислення.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *