Коли можна не платити за доставку газу: українцям роз’яснили деталі

Про те, як рахують розмір плати за доставку газу, та в яких випадках її можна не платити, розповіло профільне видання ГазПравда.

Для кожного домогосподарства плата за доставку газу своя

Її рахують на підставі обсягу газу, який домогосподарство витрачало за попередній рік. Наприклад, для розрахунку абоплати за газ на 2022 рік береться обсяг газу, який домогосподарство «спалило» з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року.Коли можна не платити за доставку газу: українцям роз'яснили деталіДалі цей обсяг ділять на 12 місяців, отримуючи місячну витрату газу домогосподарством. І після цього значення, що вийшло, множать на тариф на доставку газу. У кожного облгазу він свій. Таким чином отримують плату за доставку газу, яку домогосподарство платитиме щомісяця у 2022 році.

При цьому, якщо навіть у домогосподарства за якийсь період зафіксовано нульове споживання газу (наприклад, господарі квартири були в тривалому від’їзді), все одно абонплату за газ їм доведеться платити. Щоправда. при цьому є визначені законом мінімальні обсяги споживання, за які доведеться сплатити.

Ці обсяги такі:

  • 39 кубометрів – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується лише для приготування їжі;
  • 126 кубометрів – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
  • 314 кубометрів – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.

Однак у деяких випадках абонплати за газ взагалі можна уникнути

Її можна не платити лише в тому випадку, якщо між розподільчою компанією (облгазом) та споживачем договір про постачання газу було розірвано офіційно. Причому це має бути підтверджено Актом припинення газопостачання, тобто простого опломбування недостатньо.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *