Компенсація за генератори: як українцям отримати гроші на техніку

Розповідаємо, кому в Україні виплачують компенсацію за джерела електроенергії та як можна отримати гроші

Коли в Україні знову почалися проблеми зі світлом, постало питання про купівлю нових генераторів для забезпечення свого бізнесу чи дому електроенергією. Обладнання недешеве, але деякі державні та міські програми дозволяють компенсувати значну частину витрат.

Сайт Новини Pro розповідає, як українцям отримати гроші на генератори.

Компенсація в Києві


У 2022 році міська влада столиці запровадила Порядок часткового відшкодування вартості незалежних джерел електроенергії (генераторів), куплених для потреб багатоквартирних житлових будинків. Існує обмеження у коштах – віддають орієнтовно 75% від ціни генератора, але не більше 80 000 грн.

Право на отримання компенсації мають:

  • об’єднання співвласників багатоквартирних будинків;
  • житлово-будівельні кооперативи;
  • юридичні особи, які мають основний КВЕД 81.10 «Комплексне обслуговування об’єктів»;
  • житлові кооперативи (ЖК);
  • багатоквартирні житлові будинки.

Фото: OLX, 20minut.ua. Колаж: Новини Pro

Гроші беруть в бюджеті Києва. Для затвердження відшкодування необхідно подати до районних державних адміністрацій певний пакет документів, зокрема відповідну заяву, копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копію протоколу співвласників будинку про вибір управителя (якщо не створено ОСББ/ЖБК/ОК), копію видаткової накладної на купівлю генератора.

Дві програми у Львові


Львів’янам запропонували повертати гроші за сонячні станції та альтернативні джерела електроенергії. Програма «Теплий дім» взагалі працює з 2015 року та передбачає відшкодування третини тіла кредиту на енергетичне обладнання для співвласників багатоквартирних будинків і кооперативів. Але сума не повинна бути більшою за 1 млн гривень.

Друга програма «Енергоефективна оселя» орієнтується на жителях приватних будинків. Вони мають змогу отримати третину вартості генераторів, але якщо розмір компенсації не перевищуватиме 50 000 грн. І хоча сума значно менша попереднього варіанту, програма має значний попит серед громадян України.

Виплати в Луцьку та Чернівцях


Луцькі ОСББ, житлово-будівельні кооперативи та управителі багатоквартирних будинків можуть отримати до 40 000 грн як грошове відшкодування за куплений генератор (не більше 50% вартості). Але важливо, щоб установка була придбана в українського продавця, інакше участь у програмі обмежена. Претенденти повинні звернутися до Луцької міської ради з пакетом документів.

У Чернівцях місцева влада також постановила компенсувати жителям вартість генераторів. Максимальна сума – 60 000 грн. Звернутися по допомогу можуть всі чернівчани (власники квартири в будинку), які купили обладнання після 24 лютого 2022 року.

Раніше сайт Новини Pro писав, кому заборонено використовувати генератори. Також ми повідомляли, що в МОЗ озвучили вимоги до роботи генераторів і розповідали, що мають знати українці.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *