Конгрес США може проголосувати за пакет допомоги Україні у квітні: йдеться не про сенатський законопроєкт

Спікер Палати представників Майк Джонсон пообіцяв винести на голосування законопроєкт, який передбачає допомогу для України, після католицького Великодня, яке відзначатимуть 31 березня. Враховуючи двотижневу перерву у роботі законодавців США, це може відбутися не раніше 9 квітня.

Про плани розповів конгресмен-республіканець і голова Комітету Палати представників США в закордонних справах Майкл Маккол у програмі Face the Nation американського телеканалу CBS News. Йдеться про законопроєкт саме республіканців з Палати представників, а не сенатський, чого вимагає Білий дім та прихильники України у Конгресі з обох партій та палат.

Маккол зазначив, що сподівається на якомога швидше голосування за вказаний проєкт закону.

«Я думаю, що ситуація в Україні жахлива… якщо ми програємо в Україні, як в Афганістані, а потім програємо Путіну, щоб він захопив Україну і Молдову, Грузію, і кинемо наших союзників, як ми це зробили в Афганістані – це зробить Сполучені Штати слабшими чи сильнішими? Я думаю, що слабшими», – сказав Маккол.

Голова Комітету наголосив, що спікер Джонсон розуміє питання нацбезпеки, і він знає, наскільки важливий цей законопроєкт.

Нагадаємо, раніше демократи Палати представників відхилили «компромісний» законопроєкт республіканців з допомогою Україні. 

«Єдиний шлях для того, щоби задовольнити потреби американського народу в національній безпеці – це, щоб республіканці Палати представників внесли на голосування двопартійний масштабний законопроєкт про нацбезпеку, який надійшов із Сенату», – наголосив лідер демократів.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– 20 березня спікер Джонсон повідомив, що американські законодавці перейдуть до розгляду питання допомоги Україні вже найближчим часом «і не зволікатимуть з цим».

– Видання The Hill повідомило, що представники демократів у Конгресі США, як у Сенаті, так і Палаті представників, загалом згодні підтримати ідею надання допомоги Україні у кредит. Деякі з них вважають, що це «останній найкращий шанс» України отримати допомогу перед виборами президента у США.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *