Країна ЄС хоче урізати виплати всім українцям: влада оголосила про підготовку нових правил

Ірландія розглядає можливість скорочення державної підтримки прохачів притулку та біженців, зокрема з України, причому навіть тих, хто вже давно приїхав до країни. Головна мета – привести ірландські виплати у відповідність з іншими європейськими країнами, бо через велику фінансову підтримку все більше українських біженців перебирається до Ірландії з інших країн Євросоюзу.

Про це заявив прем’єр-міністр Ірландії Саймон Харріс, пише The Guardian. «Нам необхідно оцінити внесок, який люди, які мають статус (біженців. – Ред.), повинні внести в забезпечення проживання. Нам потрібно стежити за тим, щоб усі працювали легально, щоби було більше перевірок на робочих місцях», – зазначив Харріс.

Щодо українців Харріс наголосив, що в цьому випадку підтримка не має залежати від того, коли саме прибули прохачі притулку. Тобто, якщо нові правила запровадять, вони стосуватимуться всіх українських біженців в Ірландії, а не лише новоприбулих.

Справа в тому, що правила для новоприбулих біженців Ірландія вже оновила з 14 березня. Тих українців, які надумали переїхати до цієї країни після зазначеної дати, розміщують у державному житлі лише на 90 днів, а не безстроково, як це було раніше. Також у 5,5 рази було скорочено виплати.

Так, новоприбулим українцям, які зупинилися у безплатному житлі, виплачують не 220 євро на тиждень, а 38,8 євро на одну дорослу людину. Тобто допомогу в гривневому еквіваленті урізали приблизно з 9,2 тис. грн. до 1,6 тис. грн. Дитина при цьому отримує 28,9 євро на тиждень (близько 1,2 тис. грн.).

Якщо біженець виїжджає з державного житла та орендує квартиру, кімнату чи будинок самостійно, він може претендувати на вищі виплати. Крім того, біженці з України (а це понад 100 тис. осіб), які вже прибули до Ірландії, продовжують отримувати по 220 євро на дорослого на тиждень.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *