Країни «Рамштайну» вже зібрали для України $88 млрд: Остін розповів про два ключових напрямки допомоги

Країни-учасниці Контактної групи з питань оборони України за два роки зібрали вже 88 млрд доларів для військової підтримки Києва. Зараз країни «Рамштайну» зосереджуються на двох напрямах: короткостроковій допомозі – забезпечити негайні потреби ЗСУ на полі бою, та на довгостроковій перспективі

Про це заявив 19 березня міністр оборони США Ллойд Остін за підсумками засідання Контактної групи на авіабазі Рамштайн у Німеччині. Він зазначив, що США мають активізуватись щодо допомоги Україні.

«Упродовж майже двох років ця Контактна група виділила понад $88 млрд на допомогу Україні у сфері безпеки», – сказав Остін.

При цьому глава Пентагону зазначив, що найбільші зусилля доклали 15 союзників США, які виділяють Україні більше допомоги, ніж Сполучені Штати в розрахунку до власного ВВП.

«Наші союзники та партнери продовжують активізуватися, Сполучені Штати також мають зробити це», – наголосив Ллойд Остін.

За словами міністра оборони США, Контактна група продовжує зосереджуватися на двох напрямах – короткостроковій та довгостроковій допомозі Україні.

«По-перше, ми працюємо разом, щоби забезпечити негайну підтримку українських військ, а по-друге, ми наполегливо працюємо з керівництвом України, щоби спланувати довгострокову оборону та стримування», – сказав Остін.

Робота над довгостроковою перспективою полягає в тому, щоб допомогти Україні створити надійну бойову міць на майбутнє, вона ґрунтується на зусиллях Коаліцій спроможностей, пояснив глава Пентагону.

«Коаліції спроможностей допоможуть і дозволять друзям України координувати спільну підтримку впродовж багатьох років. Вони створюють послідовний, оперативний і стійкий підхід до безпеки України в майбутньому», – зазначив Остін.

Він повідомив, що у вівторок провів перше засідання керівної групи Коаліцій спроможностей, яке «додало єдності в зусиллях і цілях восьми коаліцій країн на підтримку України». Тож, під час нинішньої зустрічі у форматі «Рамштайн» було досягнуто прогресу та скоординовано подальші дії, зазначив Остін.

Глава Пентагону подякував за спільну роботу представникам Данії, Естонії, Франції, Німеччини, Великої Британії, Ісландії, Італії, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії та Польщі.

«Вони активізувалися, щоб очолити Коаліції спроможностей та залучити ресурси й персонал до виконання цього критично важливого завдання. Їхнє лідерство є свідченням єдності та рішучості зустрічі «Рамштайн» сьогодні», – наголосив міністр оборони США.

Глава Пентагону також підкреслив, що підтримка України має вирішальне значення безпосередньо для Сполучених Штатів, адже коли США інвестують у безпеку України, вони інвестують у власну безпеку.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *