Кіберполіція попереджає про спроби вербування підлітків для диверсій

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування підлітків російськими спецслужбами для здійснення диверсій, зокрема підпалів автомобілів українських військовослужбовців. 

Вже відомо кілька випадків. Зокрема, у червні поліцейські спільно з СБУ викрили схему російських спецслужб із вербування підлітків для здійснення диверсій. Юнаків віком від 13 до 18 років, яких росія залучила до злочинної діяльності, затримано. Наразі їм загрожує покарання до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

У Миколаївській області затримали двох підлітків 16 та 17 років, які, спокусившись на «легкий заробіток» в інтернеті, облили легкозаймистою рідиною та підпалили два автомобілі військовослужбовців на Одещині. Замовник цих підпалів перебуває за кордоном. За рішенням суду хлопцям обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Ще одним прикладом є затримання чотирьох мешканців Дніпропетровщини віком від 17 до 21 року, які підпалили військовий мікроавтобус у Дніпрі. Вони також діяли за завданням спецслужб Росії, спокусившись на грошову винагороду.

Поради для батьків від Кіберполіції:

 • Інформуйте про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;
 • Слідкуйте за онлайн-активністю в мережі та навколо інтернет-знайомств;
 • Контролюйте дотримання комендантської години;
 • При отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.

Поради для підлітків:

 • Будьте обережні з незнайомцями в Інтернеті, не ділитесь з ними особистою інформацією;
 • Розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;
 • Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним змістом;
 • Насамперед, використовуйте офіційні ресурси для отримання та перевірки інформації;
 • При отриманні пропозицій щодо здійснення диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.

Що загрожує у разі співпраці з окупантами:

Вказані злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання — до довічного позбавлення волі, зокрема за статтями:

 • ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічного позбавлення волі з конфіскацією майна;
 • ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах військового становища), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна;
 • ч. 2 ст. 194 (навмисне знищення або пошкодження майна) карається до десяти років позбавлення волі;
  та інші.

“Нагадуємо, що згідно з ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили жодних дій та добровільно повідомили органи державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності”, – зазначили у Кіберполіції.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *