Легендарний воїн Віталій Шумей повноцінно заговорив після важкої травми: відео

Український військовослужбовець з важкими травмами Віталій Шумей вперше після поранення повноцінно заговорив. Про це спочатку повідомили у мережі волонтери, а потім до захисника України завітали з телебачення.

«Не шепоче, а говорить. Вранці більше, а ввечері поки втомлюється. Його мізки працюють. Просить передати всім уклін, хто родину підтримував», – повідомили волонтери.

Командир ЗРК Віталій Шумей дістав мінно-вибухові травми у 2022 році у боях під Авдіївкою. Через важке поранення голови (перелом черепа з обох сторін) він втратив можливість пересуватися, говорити і самостійно їсти. 

Військовий переніс три операції на голові, його лікували у Дніпрі, Києві та Чернігові. У травні 2023 року боєць переніс кілька операцій в Іспанії і тоді прошепотів свої перші слова. Проте наприкінці літа у Віталія трапився напад епілепсії і його стан знову погіршився. 

Весь цей час за пораненим наглядає його батько Сергій Шумей. Робить йому масаж очей, щок, шиї.

«Масаж роблю постійно. Перед тим як він має спілкуватися, я його повинен так підготувати, і тоді він починає говорити, їсти і жартувати», – розповів батько Віталія.

 За словами батька, його син «правильно мислить, говорить короткі фрази, але не просто так, а по темі». 

Зрозуміло, що також з чоловіком займаються фізіотерапевти. Якщо раніше Віталій весь час просто лежав, тепер він потягуватися, починає працювати руками. 

 

«Це для нас досягнення», – каже Сергій Шумей. Він впевнений, що незабаром буде більш значний прогрес, а колись настане час і Віталій буде ходити.

Боєць наразі у реабілітаційному центрі «Модричі» на Львівщині. Медики констатують: Віталій почав говорити, також почав більше контролювати голову, проявляти різноманітні емоції – сміх, плач, сум. Віталій розумів, де він знаходиться, що з ним відбувається і що з ним сталось.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *