Людство проживає найспекотніший рік у своїй історії – вчені

2023 рік «практично напевно» стане найтеплішим за останні 125 тисяч років, кажуть вчені з Євросоюзу. Таку заяву вони зробили в середу, 8 листопада, після того, як стало відомо, що жовтень став найтеплішим місяцем за всю історію спостережень за погодою.

Заступниця директора Служби зміни клімату Коперника (C3S) ЄС Саманта Берджесс описала цю температурну аномалію як «дуже екстремальну». Про це пише Reuters.

Наразі найспекотнішим роком за всю історію є 2016 рік – ще один рік Ель-Ніньо. Це природне явище, що спричиняє нагрівання планети. Воно відбувається кожні 2-7 років, зазвичай триває від 9 до 12 місяців і має широкий вплив на погоду в усьому світі.

Однак 2023 рік скоро випередить цей показник 2016-го, вважають науковці.

«Коли ми об’єднуємо наші дані з IPCC (Міжурядова група експертів зі зміни клімату), ми можемо сказати, що це найтепліший рік за останні 125 000 років», – каже Берджесс.

Поєднання кліматичних змін, спричинених діяльністю людини, та природного Ель-Ніньо викликає занепокоєння щодо подальших руйнувань, спричинених потеплінням, зокрема в Австралії. Ця країна зараз готується до сезону сильних лісових пожеж, які виникають у спекотних і сухих умовах.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, такі погодні умови, обумовлені Ель-Ніньо, будуть спостерігатися щонайменше до квітня 2024 року.

Однією з проблем, яка призводить до глобального потепління на Землі, є активне спалювання викопного палива, що виділяє вуглекислий газ. Глобальні викиди CO2 досягли рекордного рівня у 2022 році.

«Ми не повинні допустити, щоб руйнівні повені, лісові пожежі, шторми та хвилі спеки, які спостерігалися цього року, стали новою нормою. Шляхом швидкого скорочення викидів парникових газів протягом наступного десятиліття ми можемо вдвічі скоротити швидкість потепління», – сказав Пірс Форстер, кліматолог з Університету Лідса.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *