Матвій Бідний: «Бойкот – це дуже просте рішення, яке лежить на поверхні, але повторюся, що тут є кілька факторів»

Виконувач обов’язків міністра молоді та спорту України Матвій Бідний прокоментував рішення МОК допустити росіян і білорусів до Олімпіади-2024, а також розповів про можливий бойкот Ігор.

– Ну перш за все, що таке активно підтримують (війну — прим.), а якщо вони пасивно підтримують, якщо вони толерують свій злочинний режим, якщо вони голосують на виборах за диктатора, який сьогодні розв’язав криваву війну в Україні – цього хіба замало?

А хіба ми можемо сьогодні представити атлета, який після участі в Олімпійських іграх відмовиться від того, щоб взяти участь в пропагандистських заходах, вийти на стадіон поруч з Путіним, вдягнути Z-свастику. Чи ми можемо собі уявити такий сценарій. Ну і де буде такий атлет на наступний день ми всі розуміємо. Ну і сама по собі участь російських атлетів, вона вже є елементом пропаганди і навіть головний тренер з боротьби Росії заявив, що немає значення, всі і так знають, звідки ми, яку країну ми представляємо.

Ну як власне і це ганебне рішення МОК, воно теж є в принципі певним чином підіграванням путінському режиму і легітимізації того злочину, який сьогодні Росія коїть в Україні.

– Пане Матвію, а чи мають Україна та її партнери шанси ну взагалі якось оскаржити рішення МОК, чи це вже кінцеве рішення?

Матвій Бідний: «Зараз оголошувати про бойкот не слід» - Інші на UA.Tribuna. com

– Ми продовжуємо нашу боротьбу, ми однозначно засудили рішення МОК, ми говорили і продовжуємо говорити, що воно є безвідповідальним. Далі ми на конкретних прикладах тих атлетів, які сьогодні маркуються як нейтральні, ми показуємо, що навіть критерії, які МОК встановлює, ці атлети не відповідають їм, бо не може бути сьогодні нейтрального атлета в Росії. Тому ми продовжуємо роботу з міжнародними федераціями, з організаційним комітетом Олімпійських ігор та з МОК.

І ми дуже ретельно спостерігаємо, як вони будуть реагувати на докази, які ми надаємо. Сьогодні дуже хотілося б, щоб процес прийняття рішень був більш відкритим.

Яким чином буде оцінюватись верифікація таких спортсменів і наполягаємо на тому, щоб ми теж були долучені до прийняття цього рішення. Хай цей процес буде відкритим та прозорим. 

МОК взагалі дуже така закрита і консервативна організація, яка прикривається такими трошки популістичними гаслами як спорт поза політикою і своєю автономією від будь-яких органів влади.

На мою думку, він цим певною мірою зловживає і поводить себе іноді трошки зверхньо, не відповідає навіть на певні заклики і певні звернення. А щодо довіри, то тут більше навіть, думаю, можна поставити питання: «Чому таким чином і таким поспіхом приймалось це рішення?»

Тому що сам президент МОК Томас Бах десь за тиждень до того як було прийнято це рішення анонсував, що рішення про допуск чи недопуск буде прийматися Виконкомом в березні, а тут швидкоруч і тишком-нишком без анонсів за тиждень було тихенько прийнято таке рішення і просто доведено всім до відома. А після того повне мовчання і відсутність реакції на будь-які запитання, яких дуже багато. Ну ми можемо собі уявити підставу для прийняття таких рішення, це, відверто кажучи, трохи огидно навіть уявляти собі, а власне, які ж були стимули для того. Ну звісно, що авторитет МОК і довіра до нього тут згасає.

Щодо уваги, то це рішення вже привернуло увагу і продовжує привертати увагу всього світу і сьогодні погляди всього світу привернуті до України.

Усі чекають, яке буде рішення України. І тут треба сказати, що це рішення передусім буде прийматися з холодною головою і в інтересах нашої країни.

Першочергова задача для будь-кого з нас, для будь-кого зі спортсменів сьогодні – наша перемога у війні, наша боротьба за незалежність і, звісно, ми будемо боротися далі. Ми ще не зробили все можливе, щоб усунути представників країни-терориста від міжнародного спортивного руху, ми будемо продовжувати боротьбу далі і приймемо рішення пізніше.

Бойкот – це дуже просте рішення, яке лежить на поверхні, але повторюся, що тут є кілька факторів. Ми ще не розуміємо всіх тих умов, в яких нам треба буде приймати таке рішення. Ми ще не зробили все можливе, що ми можемо зробити сьогодні, а спорт – це дуже потужний інструмент і дуже потужний майданчик для презентації нашої країни, для презентації того, що відбувається в нашій країні.

Кожен наш атлет – це амбасадор нашої країни, яка бореться фактично за майбутнє всієї Європи та всього цивілізованого світу.

Зрозуміло, що та ситуація, яка може скластися, якщо МОК і далі буде ігнорувати свої ж власні критерії, які вони затвердили і будуть допускати тих, хто підтримує цю агресію, то фактично це буде спотворенням олімпійських цінностей, фактично це стане ареною для пропаганди РФ.

Жоден з нас, жоден з атлетів не може дозволити собі толерувати це і брати в цьому участь, тому що це фактично буде зрадою тих, хто сьогодні на полі бою відстоює незалежність нашої держави. Тому наша боротьба триває і ми зробимо все, щоб наша країна була представлена на Олімпійських іграх, — сказав Бідний.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *