Мають бути не заяви, а конкретні рішення: експерт розповів, що не так із західною допомогою Україні

Головною підтримкою для України у війні проти РФ мають бути конкретні рішення партнерів і конкретні поставки озброєння, а не їхні заяви та «глибока стурбованість». Багато західних політиків досі балансують між страхом ескалації і бажанням не допустити перемоги країни-агресора. 

Про це в коментарі OBOZ.UA сказав експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов. «Якщо в заявах звучить, що Україна захищає не лише себе, а всю Європу, весь західний світ, то тоді це наша спільна війна. І тоді дійсно треба надавати Україні всі ті сили і засоби для того, щоб вона зупинила російську агресію, звільнила свої території і дійсно завдала Російській Федерації стратегічної поразки в Україні», – зазначив він. 

У тому випадку, якщо це лише заяви, вони не дадуть нашим військовим достатньої кількості засобів для того, щоб реалізувати ці завдання.

За словами Попова, багато хто із західних лідерів у питанні підтримки України балансують між страхом ескалації і бажанням не допустити російської перемоги. Враховуючи це, для багатьох політиків сценарієм є продовження війни в Україні та недопущення цієї війни на територію країн-членів НАТО.

З іншого боку вони не надають Україні достатньо засобів для того, щоб наші військові могли почати серйозний наступ, що нібито може збільшити ризики ескалації з боку РФ. 

Попов також прокоментував ситуацію з підтримкою Україні з боку США, яку Конгрес розглядатиме вже після великодніх канікул. Вони дійсно виявилися важливішими за ухвалення допомоги для нашої держави, яка дає відсіч російській агресії. Проте, вважає експерт, в України ще є шанс її отримати – вікном можливостей є квітень і травень, тобто час до активної фази виборів у Штатах.

«Звичайно, хотілося б, щоб допомога продовжувалася до досягнення цілей. І ми розуміємо, що чим ближче до виборів у США, це не лише президентські, це вибори Конгресу та частини Сенату, тим менше буде шансів на те, що українське питання попаде в порядок денний. Особливо коли почнуться президентські дебати, то навряд чи хтось захоче змінювати будь-що в питанні допомоги Україні», – сказав він. 

За словами Попова, українські дипломати роблять все можливе для того, щоб в будь-якому вигляді отримати цю допомогу.

Як повідомляв OBOZ.UA, Україна на третій рік повномасштабної війни робить кроки для розвитку вітчизняного військово-промислового комплексу, аби уникнути тотальної залежності від західної допомоги. Проте «час втрачено» й сьогодні країна не може від неї відмовитися, а зволікання таких партнерів як США дорого коштує, заявив ексзаступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *