МВФ та НБУ розпочнуть роботу над програмою розширеного фінансування

Місія Міжнародного валютного фонду відзначила прогрес України в реформах, спрямованих на зміцнення державного управління, боротьбу з корупцією та забезпечення верховенство права, а також зусилля української влади щодо закладання основи для післявоєнного зростання. Про це інформує пресслужба НБУ.

Зазначається, що в найближчі тижні НБУ та МВФ працюватимуть над програмою розширеного фінансування.

«В найближчі тижні будемо активно працювати над програмою розширеного фінансування з МВФ, щоб укласти її в найкоротші терміни. Сьогодні кожен розуміє, що питання часу для України є значно вагомішим, ніж будь-коли раніше, як для збереження стійкості нашої держави, так і для її подальшої відбудови. Тому ми не можемо зволікати з рішеннями», – наголосив голова НБУ Андрій Пишний.

За Національним банком у моніторинговій програмі закріплений один структурний маяк – це розроблення технічного завдання для діагностичного обстеження банків, який був виконаний 26 січня. Серед важливих кількісних цілей PMB, закріплених за НБУ: забезпечення належного рівня міжнародних резервів, а також обмеження у 2022 року обсягів прямого фінансування бюджетного дефіциту Національним банком та повна відмова від цього інструменту в 2023 році. Відповідні цілі також були досягнені, в тому числі завдяки роботі в напрямі залучення міжнародної допомоги та заходам НБУ й уряду з активізації внутрішнього боргового ринку.

Зазначимо, за даними Bloomberg, МВФ у березні може затвердити нову програму фінансової підтримки України на суму 16 мільярдів доларів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *