Мобілізація від 25 років і не лише: в Міноборони оприлюднили нові деталі мобілізаційного законопроєкту

Якщо законопроєкт № 10449 буде прийнято Верховною Радою, в Україні запровадять обов’язкову базову військову службу з 18 років замість строкової. Проте мобілізації з 18 років не буде.

Про основні нововведення «мобілізаційного» законопроєкту розповіло Міністерство оборони України. Таким чином, було спростовано чутки щодо нібито планів зменшити мобілізаційний вік.

Зокрема, пропонується вже з наступного року запровадження обов’язкової базової служби для молодих людей від 18 років замість строкової служби. Базова буде різною за часом – на термін 5 місяців у мирний час і 3 місяці у воєнний.

Окрім того, з 2025 року у вищих навчальних закладах запровадять «базову військову підготовку». Міноборони підкреслило, що від її проходження в університетах буде звільнено деякі категорії громадян.

Мобілізація від 25 років і не лише: в Міноборони оприлюднили нові деталі мобілізаційного законопроєкту

Також громадяни з 18 років можуть вибрати час проходження базової військової служби.

Крім того, українці з 18 років, незалежно від проходження базової військової підготовки чи служби, отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку, тобто до 25 років.

Загалом же мобілізаційний вік буде з 25 до 60 років.

Як повідомляв OBOZ.UA, нардепи розпочали розгляд поправок до законопроєкту про мобілізацію з 11 березня. Серед питань, які мають бути врегульовані, – питання про доглядачів за людьми з інвалідністю І, ІІ та ІІІ групи.

Після ухвалення проєкту закону № 10449 у першому читанні народні депутати подали до нього понад 4 тисячі поправок.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *