«Можна виїжджати з дому»: багатоповерхівки стануть повністю непридатними взимку, — експерт із ЖКГ (відео)

За словами Олега Попенка, проблеми з водо- і теплопостачанням менш актуальні для п’ятиповерхових будинків. Але в панельних будинках через 36–40 годин при -10 замерзнуть системи життєдіяльності.

У панельних будинках на поверхах вище за п’ятий у разі відключення електропостачання на тривалий термін не буде тепла і води. Про це в коментарі Telegram-каналу «Труха» заявив Олег Попенко, засновник громадського об’єднання «Союз споживачів комунальних послуг».

Складнощі з водо- і теплопостачанням особливо зачіпають панельні будинки, які швидко розмерзаються.

«Тому що немає насосної групи, яка підіймає опалення, гарячу або холодну воду на поверхи. Тому що п’ятиповерхівки працюють внаслідок гідравліки, тобто завдяки тиску підіймається на поверх. Тому в п’ятиповерхівках проблема з водопостачанням та іншим не так актуальна. Але в п’ятиповерхівках, таких як «панельки», у них проблема в тому… якщо «панелька» внаслідок гідравліки не продавиться, то ці будинки швидко розмерзнуться. 36–40 годин достатньо за температури -10 і нижче, щоб у будинку замерзли системи життєдіяльності», — пояснив він.

Для будинків поверховістю вище п’ятого встановлюють насосну групу, і без електроенергії подача холодної води припиняється.

Олег Попенко — про доступність тепла і води в будинках

«Будинки фактично нефункціональні. У будинках вище п’ятого поверху під час відключення електроенергії немає нічого. Ні води, крім газу. Води немає, нічого немає. Тобто це певна загроза для людей, які залишаються без систем життєдіяльності. І без опалення зокрема. Якщо будинок 12 годин буде без опалення, це несе деякі загрози, особливо за низьких температур», — зазначив він.

Особливо високий ризик для будинків, у яких є електроплити, а всі будинки, вищі за 9 поверх, під час будівництва мають бути обладнані електроживленням.

«Замістити електроопалення при відключенні в таких будинках нічим неможливо. Це одна з головних проблем <…> У деяких будинках встановлено електричні котли, а в деяких і електрокотлів немає. За температури -10 і нижче в будинку немає централізованого опалення, теплопостачання — і все, можна виїжджати з цього будинку, тому що нічого, в принципі, зробити не можна», — пояснив Попенко.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *