Мінфін закликає FATF внести росію до чорного списку

Міністерство фінансів та Державна служба фінансового моніторингу закликають Групу з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) внести росію до чорного списку та оприлюднити розширену заяву щодо того, які ризики рф створює для світової фінансової системи. Про це повідомляє Мінфін.

Деталі

Рішення українські посадовці закликають ухвалити під час пленарних засідань у Парижі 23–27 жовтня.

У Мінфіні кажуть, що з останнього пленарного засідання, яке відбулося в червні, росія значно збільшила кількість порушень стандартів FATF. Наприклад, російський керманич путін відкрито визнав, що держава фінансувала діяльність терористів з пвк «вагнер». Окрім цього, рф наростила співпрацю з країнами під санкціями ООН і тими, що внесено до чорного списку FATF, а саме з Іраном і Північною Кореєю.

Українські посадовці розповідають і про шантаж щодо країн-членів FATF з боку росії. Так, росіяни тиснуть на африканські країни, щоб ті ратифікували статус спостерігача росії в Групі з протидії відмиванню брудних грошей у Східній та Південній Африці. Окрім цього, рф шукає підтримку з боку Китаю та Саудівської Аравії, посилаючись на захист торговельних відносин, а також погрожує внести зміни до ключових торговельних та оборонних угод з Індією, якщо влада країни не підтримає блокування подальших дій FATF. 

У лютому FATF прийняла рішення про призупинення членства росії, визнавши, що її дії суперечать основним принципам організації. FATF також висловила стурбованість повідомленнями про торгівлю зброєю між росією та країнами, що перебувають під санкціями ООН, а також російською кіберзлочинністю. З того часу росія лише посилила порушення стандартів FATF та санкцій ООН, — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

На початку поточного року FATF призупинила членство росії, але не внесла до чорного списку, як цього просила Україна. Якщо заклик виконають, то всі держави посилено перевірятимуть будь-які транзакції, пов’язані з рф.  

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *