Мінімалка 8 тисяч – не межа: влада готує значне підвищення зарплати українців

З 1 квітня в Україні підвищили мінімальну зарплату до 8 тисяч гривень. Однак депутати вже міркують про нове підвищення мінімалки. Вона повинна враховувати інфляцію, і має бути значно вищою за ту, що є зараз.

Про це повідомила в ефірі телемарафону народна депутатка Леся Забуранна.

Комітет ВР з питань бюджету, до складу якого вона входить, зараз проводить консультації з Міністерством фінансів щодо можливого підвищення мінімальної зарплати вже в наступному році. Причому є ідея підвищувати її у 2025 році в два етапи.

«Ми в бюджетному комітеті багато спілкуємося з Міністерством фінансів про критичну необхідність перегляду соціальних стандартів і наразі є дискусія про те, щоб в наступному році було чергове підвищення мінімальної зарплати приблизно до 8 400 гривень і в кінці року або на початку наступного до 9 тис. гривень», — повідомила депутатка.

Попри те, що цьогоріч мінімалку підвищили вже двічі, і тепер вона становить 8000 гривень, її теперішній рівень не еквівалентний тій мінімалці, що була до війни. Хоча довоєнна мінімальна зарплата становила 6500 гривень, її купівельна спроможність була вищою, ніж у теперішніх 8000 тисяч. Різниця у 1500 гривень не покриває тієї інфляції, яка з’їла доходи українців за два роки війни.

Мінімалка 8 тисяч – не межа: влада готує значне підвищення зарплати українців

«Якщо ми проаналізуємо логіку підвищення мінімальної заробітної плати, то на початку 2022 року вона складала 6500 (гривень), але за ці два роки інфляція склала майже 37% і якщо перерахувати, то мінімальна зарплата мала б сягати 8900 (гривень)», — зазначила Леся Забуранна.

Водночас депутатка нагадала українцям, що зараз у нас триває війна, і що всі соціальні виплати, як і зарплати бюджетникам, фактично виплачуються за рахунок коштів, які надходять від закордонних партнерів Отже українці мусять узгоджувати будь-яке підвищення соціальних стандартів з міжнародними донорами, які наповнюють наш бюджет.  

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *