Названо імена лауреатів Шевченківської премії-2024: у списку Джамала й автори «20 днів у Маріуполі»

В Україні оприлюднили імена лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року. У списку загалом 11 прізвищ, серед яких співачка Джамала та творці документального фільму «20 днів у Маріуполі».

Відповідний указ №143/2024 опубліковано на сайті президента України Володимира Зеленського. Зазначається, що цьогоріч за кожну премію буде встановлено суму 429 тисяч гривень.

Повний список лауреатів такий:

– Джамаладінова Сусана Алімівна (Джамала), артистка, – за альбом «Qirim»;

– Єрмоленко Андрій Іванович, художник, – за серію художніх робіт «Ukrainian resistance // Український опір»;

– Лазуткін Дмитро Михайлович, поет, – за книгу поезій «Закладка»;

– Малолєтка Євген Костянтинович, Чернов Мстислав Андрійович, Степаненко Василіса Іллівна, журналісти, – за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя (репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування та фільм «20 днів у Маріуполі»);

– Цепколенко Кармелла Семенівна, композиторка, – за кантати «Читаючи історію» за поезією Оксани Забужко, «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?» за поезією Сергія Жадана, Дуель-Дует для скрипки та контрабасу, Симфонію №5;

– Чорногуз Ярина Ярославівна, поетеса, – за книгу поезій «[dasein: оборона присутності]»;

– Уривський Іван Сергійович, режисер-постановник, Овсійчук Тетяна Володимирівна, художниця-постановниця, Карпенко Сусанна Євгеніївна, хормейстерка, – за виставу «Конотопська відьма» за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Під час відзначення лауреатів Шевченківської премії президент Володимир Зеленський висловив вдячність кожному, хто живе не тільки для себе, але дбає про людей і всю нашу державу.

«Я дякую всім, хто зараз на фронті і з тими, хто на фронті, хто з Україною та береже її й розвиває», – зазначив глава держави.

Шевченківська премія вручається за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва країни. Одна людина може здобути нагороду раз у житті.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– На церемонії до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії Зеленський вручив високі державні нагороди українським воїнам, які стримують ворожу навалу. У присутності високих гостей із західних країн-партнерів нашої держави президент України відзначив захисників, які проявили особисту мужність і героїзм, захищаючи рідну землю.

– 7 березня президент Зеленський підписав указ про відзначення державними нагородами 520 військовослужбовців.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *