На Київщині вже прокинувся бабак Вікентій: що це означає

У зоопарку «12 місяців» у Вишгороді, що на Київщині, бабак Вікентій вирішив прокинутися раніше, ніж зазвичай. Приблизно два тижні тому він вийшов зі свого будиночку і почав прогулюватися по вольєру.

Про це повідомляє Суспільне. Працівники зоопарку пояснили, що тварина може прокидатися раніше, якщо середньодобова температура перевищує нуль градусів і продовжує підвищуватися.

Але існує ймовірність, що бабак може повернутися до сплячки, якщо погода похолоднішає.

«Тиск змінюється, змінюється температура, стає тепло. І він, заспаний, потихеньку виходить на вулицю і починає роздивлятися, що змінилося навколо», – розповів співробітник зоопарку Сергій Бурч.

На Київщині вже прокинувся бабак Вікентій: що це означає

Факт раннього пробудження бабака Вікентія не загрожує його здоров’ю, оскільки він має достатній жировий запас, що дозволяє йому протриматися ще місяць у сплячому стані.

Вікентій живе у зоопарку протягом майже дев’яти років, і лише один раз його будили напередодні Дня бабака 2 лютого. Вважається, що якщо сонце світить яскраво, і тварина бачить свою тінь, то вона повернеться до нори, передбачаючи пізню весну. У той час як у похмурі дні, коли тінь не видно, бабак не поспішає в нору, що може віщувати ранню весну.

Проте співробітники зоопарку «12 місяців» виступають проти штучного будіння гризунів. Вважається, що остаточно бабаки виходять зі сплячки в середині березня.

На Київщині вже прокинувся бабак Вікентій: що це означає
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *