Незважаючи на підтримку ЄС та США Україна все ще має дефіцит бюджету на цей рік у розмірі $10 млрд, — Марченко

Успішна реалізація Моніторингової програми з Міжнародним валютним фондом дасть змогу Україні отримати повноцінну програму фінансування з МВФ.

Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко на спільному засіданні уряду України і Європейської комісії, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

«Ми сподіваємося, що успішна реалізація Моніторингової програми з МВФ дозволить нам отримати повноцінну програму фінансування з боку МВФ, і ми будемо вести про це переговори, починаючи вже з другого кварталу поточного року», — сказав Марченко.

Він нагадав, що у минулому році Україна отримала від міжнародних партнерів 32 млрд дол, частина з яких надійшла у вигляді грантів.

«На першій зустрічі (Наглядової ради міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України — ред.) було окреслено низку ключових положень. Зокрема, суттєво важливо забезпечити передбачувану та ритмічну підтримку України. Оскільки ми все ще маємо бюджетний дефіцит на 2023 рік у розмірі 10 млрд дол., незважаючи на те, що ми маємо підтримку Єврокомісії та США, у нас залишається попередньо дефіцит. Я сподіваюсь, що платформа допоможе об’єднати зусилля і знайти необхідні кошти на фінансування», — сказав Марченко. 

 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *