Несе майже тонну вибухівки, збити не могли: що відомо про ракету Х-22, якою РФ ударила по Дніпру

14 січня з п’яти далеких бомбардувальників Ту-22м3 ВКС РФ з Курської області та з акваторії Азовського моря територією України було випущено п’ять крилатих ракет Х-22. Одна з них потрапила до багатоповерхівки у Дніпрі.

У Повітряних силах повідомили, що у Збройних Силах України немає вогневих засобів, здатних збивати цей тип ракет, яких з початку військової агресії Росії по території України було випущено понад 210.

«Жодна – не збита засобами протиповітряної оборони. Маса бойової частини Х-22 – близько 950 кг. Максимальна дальність – до 600 км. При застосуванні від великих відстаней відхилення від мети може становити сотні метрів. Тільки зенітні ракетні комплекси, які в перспективі можуть бути надані Україні західними партнерами (йдеться про такі системи, як Patriot PAC-3 або SAMP-T), здатні перехоплювати ці повітряні цілі», – заявили у ПС ЗСУ.

У той же час, спікер ПС Юрій Ігнат сказав, що повідомлення про збиті ракети X-22 на офіційних сторінках, які траплялися в минулому, були помилковими.

«Поясню, щоб було зрозуміло. Було кілька таких публікацій. Скажімо, знайшли в полі бійці уламки Х-22 (а іноді навіть не Х-22, а уламки іншої ракети), доповідають нагору: ми збили Х-22! Усі хочуть наввипередки повідомити про це першими на своїх ресурсах. Не перевіряючи, не погоджуючи і так далі. Головне – першими», – зазначив він у коментарі до посту командування ПС у Facebook.

Водночас військовий експерт Олександр Коваленко дещо скептично ставиться до потужності ракет Х-22 і називає їх старими радянськими снарядами.

«Вже можна говорити про стандартне розмаїття номенклатури ракет, що застосовувася 29 грудня. Упевнений, сьогодні у списку знищених ракет будуть Х-101, Калібр і навіть старі радянські Х-22, що пройшли ремонтно-відновлювальні роботи. Це підтверджує обмеженість БК РВВ», – сказав він. .

Також за словами експерта, щодо ракети Х-22 виробництво відсутнє і поновленню воно вже не підлягає.

Коваленко додав, що наразі ці ракети вилучаються зі зберігання, а ті, що залишилися, непридатні для застосування. Однак вони проходять тривалі відновлювальні, ремонтні роботи, після чого вже використовуються для ударів по Україні.

Несе майже тонну вибухівки, збити не могли: що відомо про ракету Х-22, якою РФ ударила по Дніпру 

Характеристики Х-22

Цю надзвукову крилату протикорабельну ракету повітряного базування великої дальності ще називають Бурею. Вона виготовлена Росією за часів СРСР. Її застосовують, щоб уражати радіолокаційно-контрастні точкові та площинні цілі (авіаносних ударних груп).

У ракеті є спеціальна ядерна бойова частина. Вартість Х-22 є досить недорогою, як для крилатої ракети – до 500 тис. доларів.

– точність Х-22 – кілька кілометрів;

– швидкість ракети Х-22 – 3,5 махів;

– висота польоту до 13 км;

– стартова вага до 6000 кг;

– стріляє з відривом до 300 км;

– застосовується на висоті 10 км.

Вперше Х-22 було запущено рівно 60 років тому. Під час випробувань було виявлено велику кількість технічних помилок.

Несе майже тонну вибухівки, збити не могли: що відомо про ракету Х-22, якою РФ ударила по Дніпру 

Згідно з Вікіпедією, ракета має інерційну навігаційну систему на основі гіроскопа та примітивного радара, який відомий своєю низькою точністю: лише близько половини пострілів потрапляє в межах 600 метрів від точки націлювання.

Також зазначається, що X-22 призначалася для знищення авіаносців і авіаносних груп з використанням ядерної боєголовки, при використанні ракети зі звичайною фугасною боєголовкою вона неточна, при цьому поєднання великої потужності і низької точності призводить до значного супутнього збитку при застосуванні.

Ракета має велику дальність польоту та високу швидкість, що ускладнює перехоплення. Проте низька точність передбачає, що з досягнення поставленої мети потрібно запуск кількох ракет.

Окрім Дніпра за допомогою Х-22 Росія завдала удару по торговому центру «Амстор» у Кременчуці, смт Сергіївка в Одеській області, селі Фонтанка під Одесою та Будинку Культури у місті Лозова Харківської області.

Несе майже тонну вибухівки, збити не могли: що відомо про ракету Х-22, якою РФ ударила по Дніпру 
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *