НМТ 2023 (національний мультипредметний тест): стало відомо, які предмети будуть обов‘язковими

У 2023 році українські абітурієнти складатимуть іспити у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ), серед яких обов’язковими є математика та українська мова. Третій предмет вступник може обрати самостійно.

Про це повідомив міністр науки та освіти Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

Які предмети складатимуть абітурієнти

«Учні 11-х класів звільняються від складання ДПА (державна підсумкова атестація — ред.). Вступне випробування для здобуття вищої освіти проводитиметься у форматі НМТ», — повідомив Шкарлет.

Він також додав, що тест складатиметься з 3 предметів: два обов’язкових та один на вибір. Серед обов’язкових для складання — українська мова та математика.

Третій предмет вступник може обрати серед переліку:

  • історія України
  • іноземна мова
  • біологія
  • фізика
  • хімія

Як буде проходити вступ 2023

У тестах НМТ будуть використані завдання, розроблені для зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), тому й готуватися варто за відповідною програмою.

Український центр оцінювання якості освіти підготує демонстраційні варіанти кожного з блоків НМТ не пізніше травня 2023 року. Усі учасники зможуть з ними ознайомитися.

За кількістю тестів буде 30 завдань з української мови, 22 — з математики. З історії України — 30, з іноземних мов — 32, з фізики — 20, з біології та хімії — по 30.

Для складання тесту учню буде відведено 180 хвилин, які він може розподілити самостійно.

На проведення самих тестувань планують дві сесії. Основна проходитиме у червні, додаткова — у червні-липні. У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії.

НМТ пройде в один день і міститиме завдання з трьох предметів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *