Новий платіж за газ ввели в Україні: всім доведеться платити за трубу всередині будинку

В Україні було запроваджено новий платіж за газ. Розмір у перерахунку на місяць становитиме близько 25-50 грн і залежатиме від будинку та кількості газового обладнання. Платити потрібно за обслуговування інфраструктури усередині будинку.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Підписувати контракт не потрібно, якщо послугу було надано, контракт вважається підписаним. Однак його має розмістити до 5 січня на сайті компанії.

У сервіс входить огляд газопроводу, перевірка на щільність, випробування під тиском, огляд газового обладнання, сервіс запірних пристроїв. Все це забезпечує безпечне використання газу. До 5 січня 2024 року оператори на своїх сайтах розмістять вартість технічного обслуговування для кожного багатоповерхового будинку, а також графік проведення техоглядів.

У «Полтавагазі» для прикладу розрахували: вартість робіт у будинку на 36 квартир складає 5600 грн. Кожна квартира має заплатити 155,5 грн. разово за період чи щомісячно сплачувати по 25,9 грн. протягом 6 місяців. Ціна залежатиме від багатьох факторів: обладнання, стану мереж тощо.

Перерахують ще одну платіжку

Українцям з 1 січня буде перераховано платіжки за доставку газу. Тим, хто торік витратив більше газу, доведеться платити більше за доставку блакитного палива. І хоча тариф на доставку не змінився, суми у платіжках перерахували.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. 2024-го тариф на доставку газу в Україну не змінили. Більше платять у Гадячі, Ужгороді, Лубнах, Миколаєві, Харкові, Чернівцях. Там за кожний кубометр доведеться платити 2,39 грн. Один із найменших тарифів – у Києві. Там за кожен кубометр платять лише 0,38 грн. На Київщині діє тариф 1,79 грн.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *