Нові правила військового обліку: чи можуть представники військкомату приходити додому

В Україні встановили правила організації та ведення військового обліку військовозобов’язаних, які передбачають побудинковий обхід для уточнення даних українців, які підлягають призову.

Про це йдеться у відповідній постанові Кабінету міністрів від 30 грудня 2022 року.

Згідно з документу, не рідше, ніж один раз на рік облікові дані карток первинного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на персонально-первинному військовому обліку у виконавчих органах сільських, селищних, міських рад мають звірятися:

  • з обліковими даними у списках персонального військового обліку підприємств, установ та організацій, в яких вони працюють (навчаються);
  • з документами щодо реєстрації місця проживання фізичних осіб або з відповідними даними порталу «Дія»;
  • з місцем фактичного проживання призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Уточнювати такі дані дозволили «шляхом подвірного обходу». Відбуватися такі обходи будуть відповідно до графіка звіряння, затвердженого розпорядженням сільського, селищного, міського голови.

Під час звіряння мають перевірити наявність та стан військово-облікових документів призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

 

Уникнути явки до військкомату буде складніше

Відповідно до постанови Кабміну №1487, із 3 січня 2023 року роботодавці в Україні зобов’язані перевіряти наявність військово-облікового документа у чоловіків, яких приймають на роботу. Таким документом може бути:

  • посвідчення про приписку до призовної дільниці – для призовників;
  • військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного – для військовозобов’язаних;
  • військовий квиток – для резервістів.

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи або організації протягом семи днів мають повідомити територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про прийняття на роботу чи навчання, звільнення з роботи чоловіків, а також про завершення навчання студентів.

У разі якщо ТЦК та СП видають наказ про призов військовозобов’язаного, то структура, яка приймала його на роботу чи навчання, звільняла або відраховувала повинна:

  • видати наказ чи розпорядження про повідомлення призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
  • повідомити призовника, резервіста або військовозобов’язаного про те, що він повинен прибути до територіального центру комплектування;
  • протягом 3 днів надіслати копію документа до органу, який видав розпорядження.

Також інформацію про призовників, резервістів або військовозобов’язаних мають надавати центри зайнятості.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *