Обмеження права на керування авто для ухилянтів від мобілізації можуть ввести пізніше, ніж очікується

В Україні обмеження права на керування автомобілями та іншими транспортними засобами для порушників правил мобілізації можуть запровадити пізніше, ніж очікується. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11305, який передбачає збільшення терміну оновлення військово-облікових даних.

18 травня 2024 року в Україні почав діяти новий закон про мобілізацію. Усі військовозобов’язані чоловіки (а це чоловіки віком від 18 до 60 років) мають у ТЦК та СП оновити свої військово-облікові дані. Вони це мають зробити протягом 60 днів після набрання чинності новим законом про мобілізацію.

До порушників правил мобілізації та військового обліку застосовуватимуть тимчасові заходи щодо обмеження деяких прав. Так, наприклад, ухилянти від мобілізації не зможуть керувати автомобілями. Цього права їх тимчасово позбавлятимуть за рішенням суду. Після оновлення військово-облікових даних обмеження мають зняти.

Але новий закон про мобілізацію передбачає, що не можна забороняти керувати транспортними засобами порушникам правил мобілізації, якщо на їх утриманні перебувають інваліди І та ІІ групи, або діти з інвалідністю. Також не можна це робити, якщо транспортний засіб є основним джерелом прибутку громадянина.

Автори законопроєкту 11305 пропонують дати військовозобов’язаним чоловікам більше часу для оновлення своїх військово-облікових даних у ТЦК (це також можна зробити через Електронний кабінет військовозобов’язаного або у Центрах надання адміністративних послуг). Замість 60 днів пропонується надати 150 днів.

Обмеження права на керування авто для ухилянтів від мобілізації можуть ввести пізніше, ніж очікується

Тексту законопроєкту №11305 ще немає на сайті українського парламенту. Він з’явиться після розгляду керівництвом Верховної Ради. У ЗМІ пишуть, що автори законопроєкту №11305 виходили з того, що військовозобов’язані чоловіки «фізично не зможуть оновити дані» через «завантаженість ТЦК та СП».

Новий закон про мобілізацію та військовий облік також регулює вилучення транспортних засобів й спецтехніки у юридичних та фізичних осіб на потреби ЗСУ. У фізичних осіб на потреби ЗСУ дозволено вилучати транспортні засоби, якщо їх декілько у володінні.

Дозволяється вилучати на потреби ЗСУ лише транспортні засоби, які можна використовувати на фронті, у прифронтових районах, а також для будівництва фортифікаційних споруд. Тобто можуть вилучити, наприклад пікапи, позашляховики, вантажівки.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *