Обов’язкова військова підготовка: нове правило торкнеться всіх українців

В Україні вже наступного року відправлятимуть на базову військову підготовку громадян, які за віком ще не підлягають мобілізації.

Як передає «Хвиля», про це йдеться у новому законопроекті про мобілізацію.

Так, в Україні змінили систему військової підготовки – термінова служба замінюється базовою військовою підготовкою (військовою підготовкою), запровадженою згідно з новим законом про посилення мобілізації.

Зазначимо, що, виходячи з нових правил, чоловіки віком від 18 до 24 років зобов’язані будуть пройти базову військову підготовку. Пройти її можуть і жінки, але лише за власним бажанням.

Зазначимо, що під час військового стану базова військова підготовка триватиме три місяці, з яких один відведений на загальновійськову підготовку, а два – на професійну. А ось у мирний час тривалість служби зросте до п’яти місяців.

 
Мобілізація в Україні
Мобілізація в Україні

Зокрема, пройти її можна буде у вищих навчальних закладах та вищих військових навчальних закладах. Крім того, цю підготовку включать до навчальних планів як окрему дисципліну.

«Є багато складових цієї базової військової підготовки. По-перше, її можна буде пройти у вузах. Якщо людина навчається у ВНЗ, то вона протягом 4-5 років навчання зможе самостійно обрати, коли пройти цю базову військову підготовку. Вона триватиме протягом п’яти місяців у мирний час та протягом трьох місяців у воєнний час», — розповів член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Вениславський в інтерв’ю РБК-Україна.

За його словами, ця норма буде однією з обов’язкових у законопроекті про мобілізацію.

Також було погоджено, що всі державні службовці, усі працівники органів поліції, прокурори та, можливо, судді також мають пройти базову військову підготовку.

Щодо громадян, які не навчаються у вищих навчальних закладах або не здобувають послідовної освіти, то для них буде базова військова служба, яка також триватиме такий самий термін.

«Деталі ще виписуватимемо, тому що, наприклад, йшла дискусія – «до п’яти місяців» – це п’ять місяців обов’язково або це може бути один місяць. Була моя пропозиція, щоб прописати базову військову підготовку на термін від 150 до 160 днів. Концептуально було прийнято, що громадяни 18-25 років зобов’язані будуть або пройти базову військову службу, або базову військову

Мийка + компактний кейс з насадками і піноутворювачем -35%
 

При цьому від підготовки звільняються особи, визнані непридатними за станом здоров’я, які вже проходили військову службу, а також ті, хто служив в інших країнах до набуття українського громадянства.

 

Зверніть увагу, що отримавши повістку на проходження базової військової підготовки, особа повинна дотримуватись певного алгоритму дій, щоб виконати вимоги закону.

Зокрема, потрібно виконати такі кроки:

  • Пройти медичний огляд та професійно-психологічний добір. Це допоможе визначити вашу придатність для військової служби та відповідність вимогам.
  • Далі чекайте на рішення комісії з питань направлення для проходження служби.
  • Завітайте до навчальної частини або центру, адреса якого вказана у порядку денному районного або міського центру комплектування.
  • Дотримуйтесь всіх вимог та розпоряджень, які вам будуть надані під час проходження школи.

У тому випадку, якщо ви не можете з’явитися на підготовку з поважної причини, як-от хвороба, стихійне лихо, військові дії тощо, ви повинні повідомити про це Територіальний Центр Комплектування протягом трьох днів. Для цього ви повинні надати документи, що підтверджують, або пояснення щодо вашої відсутності.

При цьому зверніть увагу, що ви повинні прибути до ТЦК не пізніше ніж через сім днів з моменту, вказаного на порядку денному.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *