Один із найкращих пілотажників світу: у Миргороді попрощалися з підполковником Фішером, який загинув у боях

У Миргороді Полтавської області попрощалися із Дмитром Вільгельмовичем Фішером – льотчиком Повітряних сил ЗСУ, який віддав життя за Україну. Свій останній бій Герой прийняв 5 червня 2022 року, відтоді вважався зниклим безвісти, проте у березні 2024-го експертиза ДНК підтвердила, що він загинув.

Офіційний сайт міськради 31 березня повідомив, що смерть воїна – це велика втрата для бригади, де він служив, та всієї Миргородської громади. Пілота поховали на міській Алеї Героїв.

Похорон Дмитра Вільгельмовича Фішера
Захисник Українського неба загинув 5 червня 2022 року
Воїни з фотографією Героя

Фішер народився 8 березня 1973 року. Після закінчення середньої школи вступив до Чернігівського льотного училища. Під час навчання їздив на авіабазу в Миргороді, аби потрапити саме туди.

Пілотом винищувача Су-27 Герой став у 1994 році. У 2011-у брав участь у навчаннях «Безпечне небо». За рік закінчив Харківський університет Повітряних сил України. За час військової служби він обіймав посаду командира ланки, а потім командира авіаційної ескадрильї 831 бригади тактичної авіації. Неодноразово виступав на міжнародних авіаційних показах у Польщі та Британії. В одному з британських авіашоу у складі української команди льотчик отримав приз за «Кращий показ фігур найвищого пілотажу серед країн, які не є членами НАТО».

Також він служив у 40-й бригаді тактичної авіації. У 2017 році обіймав посаду заступника командира цієї бригади. У квітні 2022-го отримав орден «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України.

Український літак
Пілоти віддали шану побратиму
Похорон українського льотчика

Загинув військовослужбовець 5 червня 2022 року. Український журналіст Андрій Цаплієнко заявив у Telegram, що трагедія сталася на півдні. Літак одного з найкращих пілотів Су-27 збили між українськими та російськими позиціями в Запорізькій області.

«Українські військові довгий час не могли дістатися до його тіла, і лише кілька тижнів тому, на початку лютого 2024-го, тіло бойового льотчика вдалось евакуювати розвідникам спецпідрозділу ГУР із місця падіння літака. Тільки зараз експертиза змогла остаточно підтвердити особистість загиблого пілота», – розповів журналіст.

Похорон льотчика ЗСУ
Рідні Героя

Фішер був етнічним німцем. У нього залишилися дочка Настя та син Єгор.

Військовослужбовець захищав небо над Київщиною, Сумщиною, Харківщиною, Миколаївщиною, збивав російські літаки й завдав ударів по цілям на землі та на воді. Зокрема, його робота наблизила визволення острова Зміїний у Чорному морі.

 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *