Одночасне включення електроприладів спричинило 30% аварій на Київщині

Після серії ракетних ударів росії ситуація в українській енергосистемі залишається складною. Через значний енергодефіцит по всій країні щоденно відбуваються відключення світла. Однак після того, як світло знову вмикається, жителі Київської області починають масово включати електроприлади, чим спричиняють аварії.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці ДТЕК “Київські регіональні електромережі”.

За словами фахівців, одночасне увімкнення електроприладів перевантажує мережі в 2-2,5 рази і в 30% випадків призводить до аварій, через що помешкання знову залишаються без світла.

Тривалість ремонту і відновлення електропостачання у таких випадках залежать від масштабів пошкоджень енергообладнання і може займати від декількох годин до доби.

В наш контакт-центр часто звертаються клієнти зі скаргами на відсутність світла по плановим та екстреним відключенням довше за 4 години. Коли ми починаємо розбиратися з цими ситуаціями, то виявляється що в 30% випадків – світла нема через аварію. Закінчилося відключення, до будинку знову було подано напругу, мешканці одночасно включили всі прилади і мережа не витримала“, – пояснює гендиректор Київських регіональних електромереж Віталій Шайда.

Він уточнив, що лише за 2 останні тижні енергетики усунули понад 2 тисячі таких пошкоджень на електромережах по всій Київській області. 

Аби мінімізувати ризики настання аварії необхідно:

  • Коли у вашому будинку обмежили електропостачання вимкніть з мережі всі енергоємні прилади та вимикачі в кімнатах, де немає людей.
  • Коли світло з’явилось – одночасно не включайте всі енергоємні прилади. Зачекайте щонайменше 15 хвилин після повернення світла. Далі вмикайте спершу – один прилад, а інший – після того, як скористались та відключили попередній. Користуйтесь енергоємними приладами по черзі.

Якщо не дотримуватись цих порад – через аварії світла не буде ще довше, кажуть енергетики.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *