«Окрім прав є ще й обов’язки»: у МВС пояснили, як працюватиме єдина система відеоспостереження

У Міністерстві внутрішніх справ України розповіли про те, як в нашій країні працюватиме єдина система відеоспостереження, законопроєкт щодо запровадження якої нещодавно був поданий до Верховної Ради. В першу чергу вона потрібна для ефективного і швидкого виявлення злочинців. 

Ці теми в ефірі «МВС Подкасту» обговорили представники Департаменту комунікації МВС Мар’яна Рева та Денис Соколов із заступником міністра внутрішніх справ України Леонідом Тимченком та заступником голови Національної поліції Андрієм Нєбитовим. 

«Коли людина виходить на вулицю, безумовно, вона одразу потрапляє на камери. Однак під збір інформації в першу чергу підпадають громадяни, які знаходяться в розшуку або скоїли правопорушення. Нас не цікавлять добропорядні люди, які так само ходять і знаходяться там, де встановлені камери відеоспостереження», – пояснив Тимченко. 

А Нєбитов зазначив, що Нацполіція першочергово буде стежити за публічною безпекою. За його словами, відеомоніторинг – це один із компонентів забезпечення комфортного життя та безпечного середовища. Вже зараз підрозділи Нацполіції мають безпосередній доступ до 37 тисяч камер, які правоохоронці використовують для забезпечення публічної безпеки та встановлення правопорушників.

«Звичайно, ці дані використовують і слідчі, як доказ злочинної діяльності або адміністративних правопорушень. Це дані, які допомагають дуже швидко створити орієнтування і затримати злочинця за гарячим слідом», – сказав Нєбитов. 

"Окрім прав є ще й обов'язки": у МВС пояснили, як працюватиме єдина система відеоспостереження. Відео

Леонід Тимченко, відповідаючи на запитання українців, зазначив, що доступ до камер відеоспостереження матимуть виключно визначені посадові особи підрозділів системи МВС.

«Кожен визначений працівник отримує окрім прав ще і обов’язки. Тому він несе відповідальність за отримання доступу до камер відеоспостереження та отриманої з неї інформації. За некоректне користування і розповсюдження зібраних даних для співробітників передбачена відповідальність: від дисциплінарної до кримінальної», – запевнив він. 

У МВС також повідомили, що система буде забезпечена усіма необхідними засобами безпеки, аби хакери не мали змоги отримати дані з камер відеоспостереження.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *