ООН за новими правилами роздасть гроші українцям: хто отримає більше 3 тис. грн

В Україні в межах програми, яку розробила ВПП ООН в співпраці з Міністерством соціальної політики та фінансується Німеччиною, грошову допомогу отримають ще понад 310 000 людей з інвалідністю. Максимальна виплата для кожного з них — 3250 грн. 

Про це повідомляють в ВПП ООН. Зараз таку допомогу вже отримують пенсіонери, які мешкають на територіях активних або можливих бойових дій. Програма покликана доповнити державну соціальну допомогу, що виплачується найбільш уразливим верствам населення під час війни, а також зміцнити системи соціальної допомоги на довгострокову перспективу.

Щонайменше впродовж 3 місяців виплати отримуватимуть діти з інвалідністю, а також люди з інвалідністю протягом усього життя. За цей час ВПП перерахує їм приблизно 800 мільйонів гривень. Отримувати допомогу від ВПП ООН зможуть ті люди з вище перелічених категорій, хто:

  • не отримує допомогу від інших міжнародних організацій; 
  • не отримує виплати як внутрішньо переміщена особа(за винятком тих, хто мешкає на територіях активних або можливих бойових дій, який визначений Міністерством реінтеграції
  • отримує менш, ніж 3 250 гривень соціальних виплат від держави.

Виплата від ВПП — це різниця між 3 250 гривень (до грудня 2023 — 3 000 гривень) і сумою соціальної допомоги, яку людина вже отримує від держави. Цей платіж не може становити менше, ніж 100 гривень.

«Війна має тривалий вплив на економіку України та продовжує ускладнювати життя найбільш вразливих сімей та тих, хто мешкає поруч із лінією фронту. Ми вдячні Німеччині, одному з найбільших наших гуманітарних партнерів, за можливість розширити програму, яка допоможе більшій кількості родин забезпечити себе найнеобхіднішим впродовж ще однієї важкої зими.» – сказала Маріанна Ворд, т.в.о. директора ВПП ООН в Україні.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *