ООН змінила правила виплат українцям: хто отримає до 17 тисяч грн допомоги

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН), як і інші міжнародні організації, збільшило виплати українцям, які постраждали від війни. Замість 2220 грн на місяць на одну особу тепер надають 3600 грн. Крім того, надається допомога для підготовки до опалювального сезону.

Вона становить ще по 2220 грн на кожного члена сім’ї. Таким чином, за даними УВКБ ООНзагальні суми допомоги тепер такі:

 • до 17 460 грн на особу для тих, хто подав заявки на отримання допомоги після 1 жовтня 2023 року: 10,8 грн звичайної виплати (3600 грн з розрахунку на три місяці) плюс 6600 грн «зимової» допомоги (2220 грн на три місяці);
 • до 13 320 грн на одного члена сім’ї для тих, хто подав заявки з 1 вересня до 1 жовтня: по 6600 грн як звичайної, так і «зимової» виплати;
 • 6660 грн для сімей, які подавали заявки до 1 вересня, і де голова є людиною віком від 55 років.

Хто отримає виплату

Йдеться про одержувачів з числа ВПО (реєстрація після 24 лютого 2022 року), а також людей, які постраждали внаслідок воєнних дій у таких областях: Донецька, Дніпропетровська, Одеська, Запорізька, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська. Також на допомогу можуть розраховувати переселенці, які повернулися до рідного регіону.

Крім того, заявники мають відповідати одному або декільком критеріям вразливості. Це:

 • сім’ї з дітьми до 18 років, яка має одного з батьків;
 • сім’ї з самотнім главою сім’ї та людьми похилого віку;
 • сім’ї, яку очолює один або кілька одиноких людей віком від 55 років;
 • сім’я з однією або декількома особами з інвалідністю або якщо члени сім’ї мають серйозні захворювання;
 • прийомні сім’ї.

Допомогу не нададуть тим, хто має місячний дохід понад 5400 грн на одного члена сім’ї. Також не можна звертатися по виплату, якщо вже отримували гроші від УВКБ ООН чи інших міжнародних організацій.

При цьому, якщо сім’я не відповідає критеріям для отримання грошової виплати, вона все одно може отримати підтримку. Наприклад, всі ВПО мають право на безкоштовну юридичну та психосоціальну допомогу.

Виплата 3600 грн від ООН: як подати заявку

Співбесіда проходить із партнером УВКБ ООН, організацією «Право на захист» у її центрах збору даних (адреси на сайті). На співбесіду мають прийти всі члени домогосподарства. Якщо це неможливо, можна обговорити варіант дистанційної реєстрації.

Для участі в програмі потрібно зібрати офіційні папери для кожного члена сім’ї. Це мають бути оригінали таких документів:

 • податковий номер;
 • паспорт чи інші документи, що засвідчують особу;
 • довідка ВПО (за наявності);
 • свідоцтво про народження дітей (за потреби);
 • документ, що засвідчує законну опіку над дитиною (за потреби);
 • посвідчення/медична довідка у разі інвалідності або хронічного захворювання (за потреби).

Куди надійдуть гроші та чи потрібно відкривати спеціальну картку

УВКБ ООН не пов’язане з жодним банком і не має банків-партнерів в Україні. Тому гроші можуть перерахувати на рахунок у будь-якому банку. Реквізити рахунку потрібно буде вказати у заяві. При цьому слід переконатися, що це гривнева карта самого заявника, а також, що для неї не встановлено обмежень на перекази.

Отримати виплату без банківської картки теж можна. Для цього є три варіанти:

Western Union: одержувачу прийде SMS із кодом банківського переказу (MTCN-код), який разом із документом, що засвідчує особу, потрібно мати з собою для отримання грошової допомоги у будь-якому відділенні Western Union або в банках, які співпрацюють із цією системою.

MoneyGram: такий переказ можна отримати готівкою або зарахуванням на банківський рахунок (якщо банк підтримує послугу). Отримання відбувається за допомогою програми, де потрібно заповнити заявку на зняття коштів та отримати код переказу. При отриманні також необхідно мати документ, що засвідчує особу.

Мобільний додаток: у SMS про надання допомоги буде вказано, що протягом 7 днів потрібно зареєструватися в додатку Vibrant, а також буде видане посилання на нього. «Потрібно буде завантажити програму Vibrant Assist… Створіть обліковий запис, використовуючи номер телефону, місяць і рік народження, за якими ви зареєструвалися на отримання допомоги. Як тільки дані будуть перевірені, ви отримаєте повідомлення в додатку, і допомога буде перерахована на ваш гаманець,» – Зазначають в ООН.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *