ООН хоче зібрати $435 млн для зимової допомоги українцям: що відомо

Керівництво ООН звернулася із закликом зібрати 435 мільйонів доларів для зимової допомоги українцям. Воно також заявило, що «стурбоване» і «рішуче засуджує» останню хвилю російських атак на критично важливі об’єкти інфраструктури в різних частинах України.

Про це заявив журналістам речник генсека ООН Стефан Дюжаррік у п’ятницю, 3 листопада. Щоправда, він не пояснив, до кого саме керівництво ООН звернулось із закликом про донати.

«Ми та наші партнери також звернулися із закликом зібрати 435 млн доларів для надання зимової допомоги понад 1,7 млн осіб по всій Україні до березня 2024 року», – сказав Дюжаррік.

Він також зазначив, що остання хвиля атак російських окупантів на об’єкти інфраструктури України призвела до поранень серед цивільного населення, зокрема й дітей, і завдала шкоди громадським, житловим та комерційним будівлям.

«Ми стурбовані ескалацією таких інцидентів та їхнім впливом на життя цивільного населення, особливо з настанням зимового періоду. Ми вкотре наголошуємо, що напади на цивільне населення та цивільні об’єкти інфраструктури заборонені міжнародним гуманітарним правом і мають бути негайно припинені», – сказав речник.

Дюжаррік зазначав, що внаслідок атак цього тижня були зруйновані енергетичні об’єкти, школи, лікарні та інші цивільні об’єкти. Особливо постраждали Херсонська та Донецька області, минулої ночі також зазнав нападу Харків.

За словами речника ООН, партнерські неурядові організації вже працюють на місцях, надаючи психологічну підтримку людям, чиї будинки були пошкоджені внаслідок атак.

«Сьогодні ми та наші партнери продовжуємо надавати критично важливу допомогу прифронтовим громадам, і міжвідомчий гуманітарний конвой доставив життєво необхідну допомогу близько 1600 осіб, які перебувають у прифронтових містах Харківської та Запорізької областей», – сказав Дюжаррік.

За його словами, допомога включає медикаменти, гігієнічні набори, термоковдри, матраци, ліхтарі, спальні мішки, також триває роздача харчових продуктів

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *