Ощадбанк зібралися продати: у Раді приготували перший крок до приватизації

Кабінет міністрів і глава податкового комітету Данило Гетманцев зареєстрували законопроєкти №5542 і №5542-1, якими запропонували зробити Ощадбанк учасником Фонду гарантування вкладів (ФГВО). Це дозволить почати процедуру приватизації банку.

Відповідні документи опубліковано на сайті Верховної Ради. Раніше заступник голови НБУ Юрій Гелетей заявляв, що продаж Ощадбанку залежить від його участі у ФГВФО. «Для Ощадбанку ключовим є продовження співпраці з ЄБРР, але для цього треба виконати низку попередніх заходів з української сторони, а саме членство Ощадбанку в Фонді гарантування вкладів», – сказав він в інтерв’ю Finclub.

Що таке ФГВО?

Це фонд, в який майже всі банки (крім «Ощаду») регулярно роблять внески, у разі банкрутства фінустанови з фонду повертають гроші вкладникам. Але при цьому є гарантована сума вкладу – клієнти можуть отримати назад депозит у закритому банку на суму лише до 200 тис. грн, решта – згорає.

Ощадбанк має особливі умови. Він не платить внески у ФГВО, а держава гарантує – якщо банк закриється, то його вкладники отримають всі свої гроші. Таким особливим становищем незадоволені інші учасники ринку (бо це конкурентна перевага).

Крім того, щоб продати банк (частково або повністю), потрібно, щоб він мав такі ж умови, як і інші фінансові установи.

Кому хочуть продати Ощадбанк?

Ощадбанку вже знайшли покупця. Йдеться про входження в капітал у розмірі близько 20%, тобто контрольний пакет акції щонайменше перший час буде залишатися в руках держави. Покупець частки – Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР).

ЄБРР перебуває на стадії обговорення з українською владою інвестицій, які повинні прискорити приватизацію в найближчі роки.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • Уже 2024 року ПриватБанк продадуть приватному власнику. Водночас процес не повинен позначитися на клієнтах. Банківський нагляд за останнє десятиліття радикально змінився і продовжує посилюватися.

  • Ощадбанк і ПриватБанк уже не перший рік перебувають у приватизаційних списках. У першому всі вклади програнтовані державою в повному обсязі, так ідеться в законі, але це збираються змінити. Так, якщо в капітал держбанку зайдуть приватники, фінустанову переведуть до Фонду гарантування вкладів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *