«Партнери про це знають»: Зеленський сказав, скільки систем Patriot потрібно, щоб закрити небо над Україною

Щоб закрити небо над Україною повністю, вистачить 25 систем протиповітряної оборони Patriot, по шість-вісім батарей у кожному регіоні. Так вважає президент України Володимир Зеленський. За його словами, партнери України про це знають.

Раніше, нагадаємо, голова держави казав, що Україні необхідні від п’яти до семи систем ППО Patriot. Але президент акцентував, що це лише та кількість, яка «допоможе послабити армію ворога» і, таким чином надасть можливість військовим ЗСУ продовжити контрнаступ.

«Щоб закрити Україну повністю, на майбутнє Україні бажано мати 25 систем Patriot. По 6-8 батарей в кожній області. Всі наші партнери про це прекрасно знають. Навіть знають точки, де системи повинні стояти і діяти. Йдеться про системи Patriot або аналоги – є кілька аналогів у світі, вони працюють також дуже непогано», – сказав Зеленський.

Як стверджували високопосадовці, у партнерів України є набагато більше систем ППО Patriot, ніж потрібно нашій країні, причому вони «вкриваються пилом» на складах. Хоча комусь і назване число – 25 систем – може здатися занадто великим. Проте президент зауважив, що і територія України велика.

На сьогодні, за визначенням президента, доводиться «обирати, який об’єкт, яке місто захистити». І хоча запас ракет для ППО у захисників є, необхідно враховувати, що Росія посилює інтенсивність обстрілів. Тобто, боєприпасів для ППО може не вистачати.

Також Зеленський зазначив, що Україна раніше розраховувала на допомогу у цьому питанні, а тепер – на контракти. Він додав, що постачання за контрактами «деякої зброї, і артилерії, і протиповітряної оборони» вже пішло.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *