Пенсіонерам-ВПО призупилини виплату пенсій: кому саме та з якої причини

З початку квітня 2024 року призупинено виплату пенсій внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які ще не пройшли процедуру ідентифікації. На Вінниччині такою процедурою скористались лише 50% осіб з цим статусом, кошти для них залишаються на рахунку до моменту проходження ідентифікації.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України (ПФУ) у Вінницькій області. «На початок квітня у Вінницькій області пройшли ідентифікацію тільки 50% від 2965 зареєстрованих переселенців, які є отримувачами пенсійних виплат,»– зазначили у фонді.

Хто не отримав виплати

У Пенсійному фонді України нагадали про важливість ідентифікації для отримання пенсійних виплат згідно з урядовою постановою від 27 грудня 2023 року. Зазначено, що особи, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб до 24 лютого 2022 року, повинні періодично підтверджувати свою особу в банку.

На жаль, лише половина зареєстрованих переселенців у Вінницькій області успішно пройшли ідентифікацію, що призвело до призупинення виплати пенсій для інших. Кошти для них залишаються на рахунку до моменту проходження ідентифікації, після чого всі виплати будуть надіслані згідно з установленим графіком.

Як пройти ідентифікацію

У ПФУ нагадали, що пройти ідентифікацію громадяни можуть у зручний для осіб спосіб. А саме:

  • особисто, звернувшись у відділення «Ощадбанку» або у будь-який сервісний центр ПФУ з документом, що посвідчує особу;
  • через особистий кабінет на порталі е-послуг Пенсійного фонду;
  • за допомогою відеоконференцзв’язку в органі Пенсійного фонду;
  • в закордонній дипустанові України потрібно отримати документ, який посвідчує, що фізособа жива, якщо пенсіонер-ВПО перебуває за кордоном.
  • Громадянам потрібно подати посвідчення разом з заявою про проходження ідентифікації до територіального відділення Пенсійного фонду, де пенсіонер зареєстрований. За потреби оригінали документів можна надіслати в сканованому вигляді через портал Пенсійного фонду з використанням електронного підпису.
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *