Пенсії в Україні перерахують з 1 червня не всім: хто отримає 1000 грн прибавки

В Україні з 1 червня перерахують пенсії заднім числом та лише тим, хто продовжив працювати на заслуженому відпочинку. Деякі українці можуть розраховувати на збільшення у розмірі 1000 грн.

На доплату в розмірі 1000 грн у червні можуть претендувати українці, які на цей момент одержують пенсію у розмірі 5842 грн та під час виходу на заслужений відпочинок мали 35 років стажу. Як роз’яснили в Пенсійному фонді, перерахунок відбувається заднім числом, оскільки дані статистики надходять із запізненням.

На перерахунок пенсії мають право у квітні ті, хто виконав такі умови:

  • продовжили працювати після призначення пенсії;
  • за час роботу отримали щонайменше 24 місяці додаткового стажу.

Тобто перерахунок відбувається кожні два роки за умови, якщо станом на березень вже є 24 місяці стажу. Перераховують виплати з квітня, але потім і у квітні, і у травні платять пенсію у старому розмірі. Потім з червня пенсію збільшують і відразу виплачують доплату за два попередні місяці.

За наявності 35 років стажу та пенсії у розмірі 5842 грн щомісячна надбавка після перерахунку складе 333 грн. У червні виплатять і підвищену пенсію, і збільшення за квітень і травень. Відповідно, пенсія збільшиться на 1000 грн. Далі виплачуватимуть щомісяця по 6175,1 грн.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *