Пенсії в Україні підвищать через новий показник: скільки платитимуть з 1 квітня

Українцям з 1 квітня проведуть перерахунок пенсій через підвищення мінімалки. Так, підвищення мінімальної зарплати з 7100 до 8000 грн призведе до підвищення гарантованої пенсії для певної категорії з 2840 до 3200 грн.

Як зазначено в матеріалі OBOZ.UA, підвищення мінімальної зарплати призведе до перерахунку частини пенсій. Йдеться про ті пенсії, які отримують українці у віці від 65 років, котрі виконали норми щодо стажу. За законом вони мають право на виплату в розмірі 40% мінімалки. Зараз це 2840 грн, а з 1 квітня – 3200 грн. Також зміняться і розміри деяких платежів та лімітів.

Також пенсії збільшать тим, хто продовжує працювати на заслуженому відпочинку. У деяких випадках розмір збільшення може становити більше 500 грн. В Україні 2,7 млн пенсіонерів продовжують працювати. Це суттєва частина із близько 10 млн українців на пенсії. Йдеться саме про тих, хто працює офіційно. Розмір їхнього стажу збільшується, тому вони мають право на перерахунок пенсій.

Такий перерахунок відбувається не частіше ніж раз на два роки і відбувається у квітні. Якщо ви не менше двох років працюєте на пенсії і за цей період вам жодного разу не перераховували виплату, ймовірно, підвищення для вас відбудеться у квітні.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *