Пенсії в Україні: у ПФУ розповіли про деякі нюанси фінансування у січні

 

Пенсійний фонд України (ПФУ) розповів про фінансування пенсійних виплат у січні поточного року. Цього місяця сума була менша, ніж у грудні.

Фінансування пенсій у січні

Зазначається, на такі витрати направили 50,4 млрд гривень, що на один мільярд гривень менше проти попереднього місяця минулого року. Тоді сума становила 51,4 млрд гривень.

9,3 млрд гривень спрямували на виплату пенсій через поштового оператора «Укрпошта», 41,1 млрд гривень уповноваженим банкам.

Уповноважені фінустанови зарахували на рахунки пенсіонерів вже 100% профінансованих сум.

Укрпошта доставила 89,7% профінансованих сум.

Орім того, Пенсійний фонд спрямував:

  • на виплату субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, а також придбання твердого та рідкого пічного побутового палива та скрапленого газу — 3,9 млрд гривень;
  • на страхові виплати — 1705,1 млн гривень, зокрема 804,7 млн грн — на лікарняні виплати.

У ПФУ заявили, що фінансування пенсій за січень завершили повністю, однак чому сума менша — не уточнили.

Припинення виплат

Раніше у Пенсійному фонді попереджали, що пенсіонерам можуть автоматично припиняти виплати пенсій на картки. Це відбувається у разі, якщо людина довгий час не користувалась банківським рахунком.

Так, якщо громадянин, який отримує пенсію, не користується своїм рахунком понад шість місяців, то нарахування виплат припиняють. Цього можна уникнути, якщо хоча б раз за цей період здійснити транзакцію карткою, куди нараховується пенсія. Це можуть бути будь-які дії: від поповнення мобільного рахунку, покупок в магазині до оплати банківських послуг.

Можливість користування карткою можна відновити. Усі гроші, які громадянин не міг отримати, будуть донараховані. Для цього потрібно прийти в органи Пенсійного фонду та підтвердити особу. Протягом десяти днів із моменту звернення виплати почнуть знову нараховувати.

«Якщо пенсіонер з’являється і підтверджує свою особу, то нарахування та виплата пенсії продовжується«, — розповіли у Мінсоцполітики.

Більше про пенсії

В Україні з 1 березня поточного року пенсіонерам підвищать виплати. Відповідно до законодавства, розмір індексації становитиме близько 24%, що вважатиметься найбільшим підвищенням з моменту її дії. Оскільки сам розмір індексації становить половину від рівня минулорічної інфляції та половину від темпів зростання заробітної плати за останні три роки. У підсумку через високе зростання цін торік, розмір пенсії мають проіндексувати вище.

Громадяни невдовзі зможуть самостійно відкладати собі на пенсію, відкривши накопичувальні рахунки. В уряді заявили, що цьогоріч одним із основних пріоритетів для себе визначили запровадження обов’язкового пенсійного накопичення.

Нагадаємо, з січня поточного року на українців чекає одразу кілька нововведень у сфері пенсійного забезпечення. Зокрема, зміняться вимоги до виходу на заслужений відпочинок.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *