Пентагон розглядає можливість використання останнього джерела військової допомоги України: мова про $4 млрд

Пентагон розмірковує над використанням останнього джерела фінансування військової допомоги для підтримки війни України проти Росії. Втім, гарантій, що ці кошти будуть відшкодовані, наразі немає.

Про це повідомляє CNN. Джерела в Міноборони США зазначають, що оборонне відомство США все ще має у своєму розпорядженні близько 4 мільярдів доларів президентських повноважень для України.

Минулого року відомство оголосило, що виявило бухгалтерську помилку, через яку переоцінило суму допомоги, яку Україна надає, на 6,2 мільярда доларів. Ці додаткові гроші стали подушкою для міністерства, що дозволило йому залучати військову допомогу Україні довше, ніж очікувалося.

Але, як зауважують джерела, Пентагон раніше не бажав витрачати будь-яку частину цих грошей. Адже витрата коштів без плану поповнення обладнання може вплинути на готовність армії США.

Зараз Україна все більше потребує військової допомоги США, а керівництво республіканців у Палаті представників США відмовляється провести голосування щодо надання додаткового фінансування.

Тому високопоставлені чиновники Міноборони США обговорюють, чи існує якась внутрішня фінансова подушка, яка дозволила б відомству витратити принаймні частину цієї суми.

Відповідаючи на запитання про те, чи планує департамент витратити частину грошей, що залишилися, прессекретар Пентагону генерал Патрік Райдер сказав, що йому нема чого повідомляти, крім того, що Пентагон продовжує вивчати шляхи продовження підтримки України.

«Ми збираємося продовжувати шукати шляхи, якими ми можемо підтримати Україну в її боротьбі за свободу та зберегти її суверенітет», – сказав він.

Як повідомляв OBOZ.UA, президент України Володимир Зеленський заявив, що він впевнений, що Конгрес США ухвалить позитивне рішення щодо виділення допомоги країні у розмірі 50 млрд доларів. На це у конгресменів є місяць.

Двопартійна група американських законодавців представила ще один законопроєкт про допомогу Україні. У нього автори внесли пропозиції з захисту кордонів США, натомість прибрали гуманітарний складник, залишивши фінансування лише військової допомоги Україні та Ізраїлю.

В Пентагоні пообіцяли, що зможуть забезпечити відправку нових пакетів допомоги Україні у стислі терміни відразу після того, як тільки Конгрес США ухвалить відповідний законопроєкт. На це оборонному відомству знадобиться всього кілька днів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *