Податки на ввезення Starlink та генераторів скасовують для всіх: Зеленський підписав закон

В Україні на рівні закону звільнили від ввізного мита та податку на додану вартість (ПДВ) генератори, акумулятори та термінали Starlink, зокрема і для фізосіб та через замовлення поштою. Також у законодавстві закріпили зберігання до 2000 л пального для генераторів без ліцензій на час воєнного стану.  Нові правила набудуть чинності з 1 січня 2023 року.

Відповідні зміни до Податкового та Митного кодексів підписав президент України Володимир Зеленський, повідомив заступник голови комітету з фінансів, податкової та митної політики Ради нардеп Ярослав Железняк («Голос»). Йдеться про законопроекти № 8196 та 8197, які раніше ухвалили депутати Верховної Ради 331 та 332 голосами відповідно.

Що зміниться

  • Від ПДВ та мита безпосередньо звільняються генератори, акумулятори та Starlink.

«На законодавчому рівні впроваджується ввезення генераторів, іншого обладнання, Starlink без мита та ПДВ. У тому числі для фізичних осіб. Норма діятиме до травня 2023 року«, – зазначив Железняк. Таке звільнення також зачепить поштові та експрес-відправлення.

  • На рівні закону закріплюється можливість зберігати пальне для генераторів без ліцензій на час воєнного стану.

Йдеться про зберігання пального для власних потреб – до 2000 л. За більших обсягів платники податків мають подати декларацію до податкової. Водночас фізособам не потрібно отримувати жодних дозволів на зберігання пального.

  • Технічна допомога Energy Community звільняється від ПДВ та мита на ввезення обладнання для відновлення постачання енергії.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Кабмін своєю ухвалою скасував податки на ввезення терміналів супутникового інтернету (проте без чіткої вказівки Starlink), а також на комплектуючі для виготовлення енергетичного обладнання та засоби очищення води. Такі правила поширювалися лише на юрособи та ввезення техніки за сертифікатами.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *