Податок зменшать до 6%: українцям можуть дозволити вести бізнес без реєстрації ФОП

В Україні пропонують дозволити підприємницьку діяльність без реєстрації ФОП уже з 1 січня 2024 року.

Це передбачено законопроектом №10166, автором якого виступають голова фінкомітету Ради та його перший заступник – Данило Гетьманцев та Ярослав Железняк, а також група з 16 депутатів.

Зокрема документ пропонує створити певні умови для отримання додаткового, нерегулярного або незначного доходу без реєстрації ФОП для окремих видів діяльності у сфері надання послуг.

Якщо закон буде ухвалено Радою, то набуде чинності з 1 січня 2024 року.

Нові норми торкнуться фізичних осіб, які є самозайнятими, але відповідають ряду критеріїв, наприклад, відсутність найманих працівників чи здійснення певних видів діяльності.

 

Так, законопроектом пропонується:

  • Встановити ставку податку 6% для доходів, отриманих фізособами у межах спецрежиму, якщо сума цього доходу вбирається у 153 розмірів мінімальної зарплати. Якщо суму буде перевищено, то застосовуватиметься ставка 18%, але лише до суми перевищення.
  • Створити спеціальну цифрову платформу, яку громадяни повідомлятимуть про застосування спеціального режиму оподаткування.
  • Визначити поняття «оператор цифрової платформи». На нього буде покладено обов’язок надавати до контролюючих органів інформації про доходи, отримані фізичними особами з використанням цієї цифрової платформи.
  • Передбачити відповідальність для операторів цифрових платформ за порушення термінів подання інформації про доходи фізичних осіб, до яких застосовується спеціальний режим. При цьому до відповідальності будуть притягуватися як резиденти, так і нерезиденти з урахуванням відповідних особливостей.
  • Визначити новий об’єкт оподаткування у вигляді доходу фізичної особи, одержаного від здійснення окремих видів діяльності, а також передбачити, що податкове зобов’язання щодо такого об’єкта.
  • Встановити, що фізичні особи, які працюють за спецрежимом, матимуть право відкрити спеціальний рахунок виключно в одному самостійно обраному ним банку. При цьому не всі банки будуть доступними для вибору.
  • Визначити, що для фізичних осіб податкове зобов’язання визначатиметься контролюючим органом на основі даних РРО та/або операторів цифрових платформ.
  • Встановити зобов’язання для фізичних осіб щодо забезпечення наявності або перерахування на спеціальний рахунок суми коштів, достатньої для своєчасного перерахування банком суми податку. Якщо банк зможе сплатити до бюджету необхідну суму, грошове зобов’язання ставатиме податковим боргом, який підлягає стягненню.
  • Фізичні особи повинні здійснювати всі розрахунки виключно за допомогою РРО або програмного РРО незалежно від способу розрахунків відповідно до Закону про РРО, за винятком розрахунків за послуги, які надаються за допомогою цифрових платформ.
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *