Польща не заборонятиме транзит української агропродукції, але ембарго продовжить: про що йдеться

Польща досягла з місцевими фермерами домовленості про продовження ембарго на імпорт агропродукції. Також ухвалено рішення не припиняти транзит українського зерна через країну.

Про це повідомляє сайт польського уряду. Документ підписали представники фермерів, а також міністр сільського господарства Чеслав Секерський та державний секретар міністерства Міхал Колодзейчак.

Міністр сільського господарства має звернутися до Ради міністрів з проханням призупинити транзит українських продуктів польською територією від 1 квітня цього року. Це стосується, зокрема, пшениці, кукурудзи, борошна, ріпаку та соняшнику. Триває робота щодо збереження рівня сільськогосподарського податку на рівні 2023 року.

Як зазначив Чеслав Секерський, підписані угоди потребують багатьох міжміністерських домовленостей та спеціальних процедур, що розширює реалізацію домовленостей.

В підписаному документі обидві сторони також вважають за необхідне розробити детальні правила торгівлі агропродовольчими товарами між Польщею та Україною, але також підкреслюють, що складна ситуація в сільському господарстві є результатом агресії Росії проти Києва.

В угоді представники фермерів заявляють про підтримку урядом своєї країни змін до «Зеленої угоди».

Як повідомляв OBOZ.UA, польські протестувальники посилили блокаду українського кордону. Вранці 2 квітня вони відновили блокування руху вантажівок на пункті пропуску (п.п.) «Угринів – Долгобичув».

Від блокади кордону страждає не лише Україна, а й польський бізнес. через страйки на кордоні польські компанії, які ведуть бізнес з Україною, втратили десятки мільйонів доларів за чотири місяці. І це лише прямі збитки.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *