Поляки блокують зерно з України, але ведуть торгівлю з Білоруссю і РФ: гучне розслідування

Польща ще у минулому році заборонила ввезення ріпакового шроту з України. Проте поляки й досі завозять його з Білорусі. Також Польща попри всі заборони та санкції купує російську агропродукцію.

Про це йдеться у новому розлідуванні журналіста УП Михайла Ткача. За озвученою інформацією, постачання зернових, олійних та шротів з Білорусі до Польщі зростає два останні роки.

Загалом Польща торік заплатила білорусам 55 млн дол за придбану агропродукцію. Серед інших поляки купують ріпаковий шрот (залишки переробки ріпаку).

З вересня 2023 року Польща заборонила ввезення ріпакового шроту з України, хоча імпорт з Білорусі залишився дозволеним. Більш того, обсяги зросли після запровадження ембарго. У жовтні-грудні поляки придбали у Білорусі ріпакового шроту на 7,7 млн доларів.

Видання демонструє запис розмови з представниками польської компанії Agrolok. З підприємством зв’язалась людина, й представившись менеджером однієї з білоруських компаній, запропонувала купівлю ріпакового шроту. Представник польської компанії одразу зацікавився можливістю. Навіть почувши про російське походження товару, в Agrolok не відмовляються від нього.

Український аграрний експорт до Польщіза минулий рік скоротився на 40%. Загалом торік Польща експортувала в РФ товарів вартістю 3,7 млрд дол, в Білорусь – 2,8 млрд дол. Це відкриті дані з ООН. Натомість країна імпортувала з Білорусі товарів на 450 млн дол, з Росії – на 2,6 млрд дол, з яких половина – імпорт палива.

Поляки блокують зерно з України, але ведуть торгівлю з Білоруссю і РФ: гучне розслідування

Щодо аграрної продукції, то її імпорт з Росії в Польщу сягнув 117 млн дол та перевищив рівень 2021 року. Зокрема, понад як удвічі зріс імпорт зернових та олійних.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що польська влада готова повністю закрити кордон з Україною. Втім, піти на такий крок вони готові за згодою з українською стороною і лише на деякий час. Блокування поширюватиметься лише на вантажні перевезення та не зачепить пасажирський транспорт.

Як повідомляв OBOZ.UA, озвучений польським прем’єром Туском план повного закриття кордону між Польщею та Україною невигідно насамперед першій – адже в цьому випадку йдеться не лише про аграрну продукцію.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *