Поляки на кордоні напали на українські вантажівки: намагались висипати зерно

Поляки, окрім блокади кордону з Україною, перейшли до більш радикальних дій та почали напади на українські фури з зерном. Один з таких інцидентів зафіксували у неділю, 11 лютого, на пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ».

Видео опублікували у місцевих Telegram-каналах. Як розповів водій однієї з фур, поляки зупинили три українські вантажівки, болгарками порізали у них замки та відсіки, через що з овтівок висипалося зерно.

Загалом з кожної вантажівки висипалося приблизно по 3 тонни українського збіжжя, яке везли на експорт.

«До Польщі після оформлення в’їхали три вантажівки, якими керували громадяни України. Учасники протесту не пустили транспорт далі, а в один момент відкрили причепи, через що частина зерна висипалася на дорогу. Водії повернули назад в бік України», – повідомила комісарка поліції у Хелмі Ева Чиж.

Поляки на кордоні напали на українські вантажівки: намагались висипати зерно. Відео

За словами Чиж, поліція з’ясовує подробиці нападу та збирає докази на місці.

«Ми проводимо перевірку, встановлюємо особисті дані людей, які брали участь, і опитуємо свідків», – заявила комісар поліції.

Нині перед пунктом пропуску «Дорогуськ – Ягодин»в черзі простоюють 650 фур. На виїзд у бік України поляки оформляють декілька машин на годину. Натомість на в’їзд до Польщі поляки фактично не пропускають вантажівки.

Поляки на кордоні напали на українські вантажівки: намагались висипати зерно. Відео

Раніше стало відомо, що польська влада планує посилити контроль на кордоні з Україною. Зокрема, хочуть активізувати перевірки товарів, які їдуть з нашої країни. Польський міністр Чеслав Секерський провів перевірки на прикордонному пункті пропуску «Медика» та «Корчова», а також анонсував посилення контролю та більшу активізацію перевірок.

Як повідомляв OBOZ.UA, на українсько-польському кордоні, де польські фермери поновили блокування, у чергах до пунктів пропуску перебуває приблизно 1300 вантажівок. Рух не блокується на пункті пропуску «Краківець» та «Шегин – Медика».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *