Попит на кредити зростає: результати опитування Нацбанку

Банки фіксують відновлення попиту на кредити та тенденцію на подальше зростання корпоративного і роздрібного портфелів. Про це свідчать результати Опитування про умови банківського кредитування.

Деталі

У Нацбанку зазначають, що попит на корпоративні гривневі кредити у ІІІ кварталі зріс, як і попит на кредити населенню. Очікується подальше зростання корпоративного та роздрібного кредитного портфелів у наступні 12 місяців. 

Результати щоквартального опитування банків про умови кредитування показали, що найбільше зростання попиту в корпоративному сегменті спостерігається з боку великих підприємств, у роздрібному – на іпотеку (зростання чотири квартали поспіль). У ІV кварталі банки очікують на зростання попиту і на корпоративні, і на роздрібні кредити.

Крім того, рівень схвалених заявок на кредити для бізнесу підвищився. Надалі зростає рівень схвалених заявок на роздрібні кредити.

Кредитні стандарти для бізнесу у ІІІ кварталі залишились незмінними вперше з початку повномасштабного вторгнення після тривалого періоду їх посилення. Кожен п’ятий респондент зазначив навіть про певне пом’якшення стандартів. 

У звіті НБУ йдеться:

У ІV кварталі банки планують дещо послаблювати кредитні стандарти для всіх типів позик, крім валютних

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *