Поради від психолога: як підтримати дитину під час війни

Переживати війну складно усім, а особливо дітям. Можуть з’являтися нові страхи та фобії, а повітряна тривога може стати певним тригером. Як це побороти та не допустити погіршення стану, розповіла дитяча психологиня Світлана Ройз.

Деталі

По перше, батькам варто завжди підтримувати дітей, як морально, так і фізично. Наприклад, заспокоїти словесно: сказати, що ви їх ніколи не покинете та завжди будете поруч, або ж просто міцно обійняти. 

Не бійтеся пояснювати дитині страшні звуки, які вона може чути. Як варіант роз’яснення вибухів, сказати, що це робота наших захисників, які безстрашно знищують ворожі ракети.

Пам’ятайте про спеціальні дихальні вправи, які здатні заспокоїти не лише дітей, але й дорослих. Глибоко вдихайте носом, а видихайте ротом. Також для розслаблення можна заспівати легку пісню.

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської «Ти як» українцям запропонували психологічну вправу, яка поверне радість і вашій дитині, і вам.

Для цієї психологічної вправи вам потрібно дати дитині на вибір олівці чи фломастери, і нехай вона бере їх просто в кулак.

Дитина має буквально малювати каляки-маляки — будь-які форми, з будь-якими інтенсивністю та натиском, — розповіли у «Ти як».

Коли дитина закінчить малювати, роздивіться разом з нею, що ви бачите на малюнку.

Увімкніть фантазію, пошукайте на зображенні смішних тварин чи веселих прибульців. Ви можете домалювати хвости чи вуха, увесь процес малювання потрібно супроводжувати веселими звуками.

Ця проста психологічна вправа допоможе виплеснути негативні емоції та безтурботно порадіти у складні часи.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *