Представники МОЗ перевірили 10 ВЛК у Києві: виявили низку порушень

У Києві завершилися перевірки 10 позаштатних військово-лікарських комісій при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Під час них було виявлено низку проблем, які необхідно пропрацювати для удосконалення роботи ВЛК.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоровʼя України. Зокрема, порушенням є те, що військовозобов’язані змушені стояти у чергах. У частині ВЛК організовано запис лише на перший візит, а надалі управління чергою в закладі здійснюється в порядку живої черги, хаотично.

Графік роботи комісій також визнано не оптимальним – здебільшого вони працюють із 8:00-9:00 до 14:30-16:00 у будні дні.

«Траплялися випадки направлення на дообстеження, які видає лікар, вирішуючи це одноосібно, без погодження з головою ВЛК; виникають труднощі у лікарів, які нещодавно працюють у складі ВЛК, з встановленням певних діагнозів військовозобов’язаним; у деяких випадках через брак досвіду членів комісії трапляються недоліки у веденні документації; трапляються випадки, коли в експертних документах зазначаються клінічні діагнози, а не експертні», – зазначили в МОЗ.

Проблемою є й велика кількість паперових документів. Працівникам ВЛК доводиться переносити однакові відомості з документа в документ.

Під час перевірок були виявлені невідповідності щодо норм роботи спеціалістів: одночасно здійснюється огляд військовозобов’язаних у спільному кабінеті (хірург, дерматолог, офтальмолог), а у багатьох комісіях проводиться одночасно огляд приписників і військовозобов’язаних, що зумовлює додаткове навантаження.

Представники МОЗ направили до Київської міської військової адміністрації, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та медичних закладів рекомендації щодо оптимізації подальшої роботи ВЛК.

Тепер КМВА та столичні ТЦК проведуть оцінку навантаження на роботу ВЛК та за потреби визначить додаткові заклади охорони здоров’я для проведення медичних оглядів військовозобов’язаних.

Також вони продовжать контролювати питання обґрунтованості скерувань військовозобов’язаних на обстеження та випадки затягування проходження ВЛК. Середній термін проходження ВЛК становить 2-3 дні, тож особливу увагу звертатимуть на роботу комісій, що систематично їх не дотримуються.

У МОЗ повідомили, що перевірку роботи ВЛК буде продовжено в інших областях України.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *