Препарати за програмою «Доступні ліки» можуть отримати родичі пацієнта. Як це зробити

Отримати препарати за програмою «Доступні ліки» може і родич пацієнта, якщо йому виписали електронний рецепт.

Як це можна зробити, розповіли в НСЗУ в Facebook.

Як отримати рецепт «Доступні ліки» для родичів

«Якщо вашій мамі, тату, бабусі чи дідусеві потрібен рецепт на «Доступні ліки», — ви можете допомогти їм отримати його дистанційно. Це можна зробити зателефонувавши сімейному лікарю, з яким у рідних укладена декларація. Лікар створить повторний рецепт — 16-значний номер рецепта та 4-значний код підтвердження», — пояснюють в НСЗУ.

Також «Доступні ліки» можна отримати замість рідних, якщо вони не можуть самостійно піти до аптеки. Достатньо мати номер е-рецепта.

«З’ясуйте у рідних, які саме ліки, якого виробника потрібні. Якщо можливо — візьміть стару упаковку від препаратів із собою. В аптеці з договором із НСЗУ покажіть електронний рецепт та із запропонованих препаратів оберіть той, який потрібен», — радять експерти.

Які ліки можна отримати пацієнту з хронічними захворюваннями

Сімейний лікар може виписати електронний рецепт на препарати проти серцево-судинних захворювань, діабету II типу та бронхіальної астми в рамках програми «Доступні ліки».

Також сімейний лікар має право виписувати рецепт на ліки проти нецукрового діабету та інсуліни, якщо пацієнт раніше звертався до ендокринолога і лікар вже склав для нього план лікування. Так само для пацієнтів з хворобою Паркінсона сімейний лікар випише рецепт, якщо є план лікування від невролога.

Зазначені ліки доступні для пацієнтів безоплатно або з невеликою доплатою в рамках програми реімбурсації.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *